18.09.201918:15
Rait Rikberg EMil. Foto;: Gertrud Alatare

Eesti rahvusmeeskond lõpetas Euroopa meistrivõistluste finaalturniiri 0:3 (17:25, 15:25, 14:25) kaotusega Ukraina vastu. Ühtlasi jäi see kohtumine viimaseks koondisemänguks meeskonna kauaaegsele liberole Rait Rikbergile.

Eesti meeskonna resultatiivseimad olid täna Martti Juhkami ja Hindrek Pulk, kes tõid kumbki 8 punkti (efektiivsus vastavalt +3 ja +4), Eesti vastuvõtt oli 30%, rünnak 36%, blokiga saadi 4 ja serviga 5 punkti (eksiti 14 pallingul). Ukraina resultatiivseim oli Oleg Plotnitski 15 punktiga (+12), Ukraina vastuvõtt oli 47%, rünnak 58%, bokiga saadi 9 punkti, servil löödi 10 ässa (13 viga).

Eesti ei suutnud alagrupiturniiril võiduarvet avada ja lõpetas D-alagrupi kuuendal kohal.

Vaata kõiki tulemusi ja tabeliseisu.

Rait Rikberg kinnitas, et vaatamata ebaõnnestunud turniirile vaatab ta pikale karjäärile tagasi heade emotsioonidega. "Enne seda hooaega me perega selle otsuse tegime, et see on viimane koondisesuvi ja usun, et nii läheb. Kogu see teekond on olnud väga imeline. Nii Gianni eelne periood, kus sain vanemate meestega koos koondises olla kui see Gianni periood on ka olnud väga väga imeline. Ta on hästi kõva mees ja mina ei näe, et üks treener võiks olla kuidagimoodi parem või võistkonnale kasulikum," sõnas mängija, kelle jaoks eredaim mälestus on esimene Euroopa liiga kuld Bulgaarias, kus ta valiti ka parimaks liberoks. "See oli hästi tore tunnustus," lisas ta ja soovis koondisekaaslastele head rutiinitaluvust.

Eesti algkoosseis: Markkus Keel, Hindrek Pulk, Martti Juhkami, Andrus Raadik, Timo Tammemaa, Andri Aganits, liberod Rait Rikberg ja Silver Maar.

Eesti jäi avageimis 0:5 kaotusseisu, mis kasvas veelgi suuremaks - ukrainlaste äss kasvatas nende edu 10:2-le. Avageim kulges täielikult Ukraina dikteerimisel, Pulga rünnaku järel olid tabool Ukraina edunumbrid 18:8. Geimi lõpus sekkus Juhkami asemele Rauno Tamme, veidi hiljem veel Renee Teppan ja Kert Toobal. Geim kuulus Ukrainale tulemusega 25:17.

Teises geimis tuli Eestil platsile tagasi algkoosseis, va Rikberg, kelle jaoks avavaatus jäi koondisekarjääri viimaseks geimiks. See geim algas tasavägiselt, ent 11:11 viigiseisult tegi Ukraina 8:0 spurdi ning Cretu kasutas mõtlemisaega. Pulga asemel sekkus selleski vaatuses Teppan, Tamme vahetas puhkama Raadiku ja Toobal Keele. Seda vahet enam tagasi mängida ei suudetud ja ka teise geimi võitsid ukrainlase, tulemuseks 25:15.

Kolmandas vaatuses tulid platsile Keel, Pulk, Juhkami, Tamme, Aganits, Tammemaa ja Maar. Juhkami kahe ässa järel jõudis Eesti 5:5 viigini, ent taas pääses Ukraina ette 8:6 ja läks selleski geimis oma teed. Geim Ukrainale 25:14.

Rahvusmeeskonna koosseis EMil: Kert Toobal, Markkus Keel, Renee Teppan, Hindrek Pulk, Ardo Kreek, Timo Tammemaa, Andri Aganits, Andrus Raadik, Rauno Tamme, Kristo Kollo, Robert Täht, Martti Juhkami, Rait Rikberg, Silver Maar. Peatreener Gheorghe Crețu, treenerid Rainer Vassiljev ja Alar Rikberg, statistik Märt Pajusalu, ÜKE treener Mirko Fasini, mänedžer Robin Ristmäe, füsioterapeut Gardo Maruste, massöör Jüri Mälk.