*************

<EESTI 2012.a. VÕRKPALLIMEISTRIVÕISTLUSTE
J U H E N D
MEESTE I LIIGA

Eesti meistrivõistluste korraldamise põhimõtted on määratud EVF tegevusjuhendiga. Võistlustel võivad osaleda vaid EVF liikmed (klubid) või spordikoolide võistkonnad vastavalt võistlusjuhendile.

1. EESMÄRK
Selgitada Eesti 2012.a. võrkpallimeistrivõistluste võitjad meeste I liigas (edaspidi – I liiga). Edendada meeste võrkpalli taset üle Eesti.

2. VÕISTKONDADE ARV JA JÄRJESTUS.
Meeste I liigasse kutsutakse kuni 8 võistkonda (käesoleva juhendi preambulas esitatud tingimusel) 2010/2011 hooaja tulemuste põhjal alljärgnevalt:

3. VÕISTKONNA KOOSSEIS
Hooajaks võib iga klubi registreerida maksimaalselt 20 meeskonna liiget, st 18 mängijat ja 2 treenerit. Igaks mänguks võib moodustada maksimaalselt 14 liikmelise meeskonna, st 12 mängijat ja 2 treenerit.
LIBERO kasutamise reeglid
Võistkonnas on 12 mängijat, kelle seas võib olla 2 liberot. Minimaalne võistkonna liikmete arv 2 libero puhul on 10 (8+2).

4. SÜSTEEM
I etapp – põhiturniir.
Kaheksa võistkonda mängib kohalesõitudega kaks ringi süsteemis - üks mäng kodus, teine võõrsil, kokku 14 mängu. Esimeses ringis saab kodumängu eelistuse eelmise hooaja kõrgema asetusega võistkond vastavalt Bergeri süsteemitabelile.
Mängupäevad on laupäev ja pühapäev. Võistkondade omavahelisel kokkuleppel ja sellest eelnevalt vastavalt EVF tegevusjuhendile (p.5.3) taotluse (TK-06) esitades, võib mängupäev olla ka nädala sees.

II ETAPP – vahegrupiturniir
A vahegrupp - I etapi järel üldarvestuses kohtadele 1.- 4. tulnud võistkonnad kohtuvad omavahel kohalesõitudega 2 (kaks) ringi. Põhiturniiri tulemused võetakse arvesse. Reeglina on kodumängu õigus teises omavahelises kohtumises I etapi järel kõrgemat paigutust omanud meeskonnal.
Esimesel ja teisel kohal olev võistkond tagab pääsu otse poolfinaali. Kolmanda ja neljanda koha võistkonnad kohtuvad veerandfinaalis vastavalt:
A vahegrupi 3. koht vs B vahegrupi 6.koht ja A vahegrupi 4. koht vs B vahegrupi 5. koht.

B vahegrupp - I etapi järel üldarvestuses kohtadele 5.- 8. tulnud võistkonnad kohtuvad omavahel kohalesõitudega 2 (kaks) ringi. Põhiturniiri tulemused võetakse arvesse. Reeglina on kodumängu õigus teises omavahelises kohtumises I etapi järel kõrgemat paigutust omanud meeskonnal.
Üldarvestuses kohtadele 5 ja 6 tulnud võistkonnad jätkavad veerandfinaalkohtumistega vastavalt: A vahegrupi 3. koht vs B vahegrupi 6.koht ja A vahegrupi 4. koht vs B vahegrupi 5. koht. Kohtadele 7.-8. tulnud võistkonnad selgitavad lõpliku paremusjärjestuse omavahelistes kohtumistes (V etapp).

III etapp - play off - veerandfinaalid
Pärast II etappi 1. ja 2. koha hõivanud võistkonnad on mänguvabad.
Veerandfinaale mängivad paarid:
3. v 6. ja 4. v 5.
Et tagada kõrgemal positsioonil oleva võistkonna eelis KULDSES GEIMIS, peetakse 1.mäng 5. ja 6. võistkonna kodus.
Mängupäevad on laupäev ja pühapäev.

IV etapp – poolfinaalid
II etapi järel 1. võistkond mängib poolfinaali III etapi 4. v 5. mängu võitjaga
II etapi järel 2. võistkond mängib poolfinaali III etapi 3. v 6. mängu võitjaga
Mängitakse kohalesõitudega - üks mäng kodus, teine võõrsil. Võitjaks osutub 2 võitu saanud võistkond või juhul kui mõlemal võistkonnal on 1 võit ja 1 kaotus, siis parema geimide suhtega võistkond. Võidetud ja kaotatud geimide võrdsuse korral (3-0/0-3; 3-1/1-3; 3-2/2-3) mängitakse KULDNE GEIM*.
Et tagada kõrgemal positsioonil oleva võistkonna eelis KULDSES GEIMIS, peetakse 1.mäng pärast II etappi tabelis madalamal oleva võistkonna kodus.
Mängupäevad on laupäev ja pühapäev

V etapp – kohamängud
Kohamängud 7.-8. mängitakse pärast II etappi 7.-8. koha hõivanud võistkondade vahel kohalesõitudega - üks mäng kodus, teine võõrsil. Võitjaks osutub 2 võitu saanud võistkond või juhul kui mõlemal võistkonnal on 1 võit ja 1 kaotus, siis parema geimide suhtega võistkond. Võidetud ja kaotatud geimide võrdsuse korral (3-0/0-3; 3-1/1-3; 3-2/2-3) mängitakse KULDNE GEIM*.
1. mäng peetakse pärast II etappi tabelis madalamal oleva võistkonna kodus.

Kohamängud 5.-6. mängitakse veerandfinaalide (III etapp) kaotajate vahel kohalesõitudega - üks mäng kodus, teine võõrsil. Võitjaks osutub 2 võitu saanud võistkond või juhul kui mõlemal võistkonnal on 1 võit ja 1 kaotus, siis parema geimide suhtega võistkond. Võidetud ja kaotatud geimide võrdsuse korral (3-0/0-3; 3-1/1-3; 3-2/2-3) mängitakse KULDNE GEIM*.

kohamängud 3.-4. mängitakse kahe võiduni, kusjuures 1. ja vajadusel 3. mäng peetakse pärast II etappi tabelis kõrgemal olnud võistkonna kodus.
Mängupäevad on laupäev, pühapäev ja vajadusel teisipäev. Iga võistkond mängib 2-3 mängu.

Finaalid mängitakse kahe võiduni, kusjuures 1. ja vajadusel 3. mäng peetakse pärast II etappi tabelis kõrgemal olnud võistkonna kodus.

* KULDNE GEIM – mängimise reeglid.
Kuldne geim mängitakse 15 punktini. Viigiseisul 14:14 jätkatakse mängu, kuni 2 punktiline vahe on saavutatud (16:14; 18:16; …)
• Enne VÕÕRSIL mängu algust samade võistkondade vahel peab I kohtunik KODU võistkonnalt saama esimese mängu protokolli koopia. Enne VÕÕRSIL mängu algust peab olema ette valmistatud ka teine protokoll, millel täpselt samad võistkondade koosseisud.
• Pärast VÕÕRSIL mängu lõppu kontrollib I kohtunik, kas ühel võistkondadest on 2 võitu. Sellisel juhul kuulutab ta võitjaks võistkonna, kes on võitnud mõlemad kohtumised
• Juhul kui mõlemal võistkonnal on 1 võit ja 1 kaotus, kontrollib I kohtunik mõlema võistkonna võidetud ja kaotatud geimide suhet. Nende võrdsuse korral (3-0/0-3; 3-1/1-3; 3-2/2-3) mängitakse kuldne geim
• Teist võistlusprotokolli, mis on enne VÕÕRSIL mängu algust ette valmistatud, kasutatakse kuldses geimis. Just lõppenud kohtumise käigus diskvalifitseeritud mängijad, treenerid jne eemaldatakse teisest võistlusprotokollist ning nad ei saa kuldses geimis osaleda ja neid ei saa asendada kellegi teisega.
• VÕÕRSIL mängu ja KULDSE GEIMI alguse vaheaeg kestab 3 minutit. VÕÕRSIL mängu protokolli lõplik vormistamine tuleb lõpetada pärast KULDSET GEIMI.
• Teises protokollis peab olema välja toodud KODUS-VÕÕRSIL mängude VÕITJA meeskond.

5. REGISTREERIMINE JA LÄBIVIIMISE AEG.
Võistkonna registreerimine tuleb sooritada läbi registration.volley.ee andmebaasi.

Registreerimismaks tuleb tasuda registreerimistähtajaks Eesti Võrkpalli Liidu kontole nr 221002100266 registration.volley.ee poolt genereeritud arve alusel alljärgnevalt:
1) kuni 01. augustini 2011.a. on registreerimismakse 65.- EUR
2) vahemikus 02.-10.august 2011.a. on registreerimismakse 130.- EUR
3) vahemikus 11.-20. august 2011.a. on registreerimismakse 195.- EUR

Pärast 20. augustit 2011.a. võistkondi I liigasse ei registreerita.

Nimeline registreerimine tuleb sooritada läbi registration.volley.ee andmebaasi ning esitada EVF-le ka EVF vormil TK-02 hiljemalt 14.sept. 2011.a. (vt. EVF tegevusjuhend p.4.3).
ÜLESANDMISVORM PEAB OLEMA TRÜKITUD!!!
Täiendav ülesandmine I liigas on võimalik kuni 31.detsembrini 2011.a. ja maksab 65.- EUR-i mängija kohta (vastavalt EVF tegevusjuhendile p. 4.4.).
Farmklubi registreerimine EVF-is maksab 130.- EUR-i, kusjuures klubi sisene farmvõistkonna leping registreeritakse EVF-is tasuta (vastavalt EVF tegevusjuhendile p. 4.1.).
I liiga läbiviimise aeg on ajavahemikul oktoober 2011.a. kuni aprill 2012.a.

6. TULEMUSTE ARVESTAMINE.
Mängud toimuvad kolme geimivõiduni. Võit annab kas 3 (3:0 ja 3:1) või 2 (3:2) punkti, kaotus 1 (2:3) või 0 (1:3, 0:3) punkti, loobumine 0 punkti. Punktide võrdsuse korral otsustab paremuse üldine geimide suhe, selle võrdsuse korral üldine geimipunktide suhe. Kahe loobumisega kõrvaldatakse võistkond võistlustelt ja tema varasemate mängude tulemused tühistatakse.

7. FINANTSEERIMINE.
Ühe võistkonna kulud:
1) üldkuludeks EVF-le 260.- EUR
2) litsentsid: á 16.- EUR
mängija kohta (kokku lubatud kuni 18 mängijat).
Kõik maksed tuleb tasuda vastavalt registration.volley.eeandmebaasi poolt väljastatud arvele (andmebaas genereerib arve peale mängijate sisestamist automaatselt) hiljemalt 14. septembriks 2011.a.

8. KOHTUNIKUD.
Mängu I kohtuniku ja II kohtuniku ning sekretäri määrab EVF kohtunike toimkond. Mängu kohtunikud peavad omama EVF kohtuniku-litsentsi. Litsentseeritud kohtunike tasustamise alused määratakse EVF juhatuse otsusega. Kohtunike tasustamise kindlustab kodumängu korraldav klubi.

9. AUTASUSTAMINE.
Võitnud meeskonnale omistatakse 2012.a. I liiga võitja nimetus. Meeskonda autasustatakse karika ja diplomiga, meeskonna liikmeid (12 mängijat) ja 2 treenerit autasustatakse medali ja diplomiga. II ja III kohale tulnud meeskondi autasustatakse karika ja diplomiga, mängijaid (12 mängijat) ja 2 treenerit medali ja diplomiga.

10. ÜLDEESKIRJAD.
Liiga ametlikud mängupallid on MIKASA MVA 200. Võistluspaigad kooskõlastab EVF sporditehniline toimkond (STT). Võistluspaiga ja reklaami kindlustab korraldav klubi.
Korraldav klubi informeerib mängujärgsel tööpäeval tulemusest (sh geimipunktid!) EVF sekretariaati. Võistlusprotokollid tuleb lähetada EVF-i mängujärgselt hiljemalt 3 päeva jooksul. Protestid vaatab läbi STT ja teeb ettepanekud EVF juhatusele. Kõik käesolevas juhendis määratlemata olulised küsimused lahendab EVF sekretariaat, vajadusel EVF juhatus.