BALTI NOORTE KARIKAVÕISTLUSED – BALTIC CUP - 2005
28.-30.10.2005 Kuldiga (Läti)

NOORMEHED
(1987.a. ja hiljem sünd.)

1. Eesti 6 punkti; 2. Läti I 5 punkti; 3.Leedu 4 punkti; 4.Läti II 3 punkti.
Eesti meeskonda kuulusid: Ott Nauts, Edgar Järvekülg, Ardo Lünekund, Karel Merisaar, Rando Ringmets ja Sander Steinberg, Andres Toobal, Reimo Rannar, Martti Juhkami, Konstantin Tšernilovski.
Treener Villi Vantsi.

NEIUD
(1988.a. ja hiljem sünd.)

1. Eesti 6 punkti; 2. Läti II 5 punkti; 3.Leedu 4 punkti; 4.Läti I 3 punkti.
Eesti naiskonda kuulusid: Maarja Kerner, Diana Logovaja, Anna Kajalina, Kristiina Ehapalu, Krista Vahter, Liana Kipper, Kadri Puri, Kristiina Kokk, Sirli Laager, Oksana Bosjanok, Marianne Thalfeldt.
Treenerid Peeter Vahtra ja Galina Alferova.

POEGLAPSED
(1989.a. ja hiljem sünd.)

1.Läti I 6 punkti; 2.Eesti 5 punkti; 3.Leedu 4 punkti; 4.Läti II 3 punkti.
Eesti meeskonda kuulusid: Kaido Treima, Antti Juul, Oliver Kallion, Oliver Venno, Promet Leopard, Harri Palmar, Hardi Paas, Inderk Ohu, Sten Jakobson, Edgar Maier.
Treenerid Aksel Saal ja Raul Reiter.

TÜTARLAPSED
(1990.a. hiljem sünd.)

1.Eesti 6 punkti; 2.Leedu 5 punkti; 3. Läti I 4 punkti; 4.Läti II 3 punkti.
Eesti naiskonda kuulusid: Dorit Heinastu, Julia Mõnnakmäe, Egle Püvi, Erle Püvi, Kaisa Orav, Sandra Länts, Heidi Luks, Kärt Kelder, Renna Koha, Aleksandra Ossipovskaja.
Treener Merle Keerutaja.

***************************************************
EVF PRESSITEADE
Lätis, Kuldigas nädalavahetusel peetud traditsioonilisel noorte Balti matšil võitsid 1990/91 sündinud tütarlapsed vanemtreener Merle Keerutaja juhtimisel nii Leedut kui Läti I ja II võistkonda kuivalt 3:0 ja kordasid oma mullust esikohta.

Võidukas noortevõistkonnas mängisid Dorit Heinastu ja Julia Mõnnakmäe Pärnu Spordikoolist, Egle ja Erle Püvi, Kaisa Orav ja Sandra Länts Viljandi Spordikoolist, Heidi Luks ja Kärt Kelder Tallinna spordiklubist Täht, Renna Koha Kundast ja Aleksandra Ossipovskaja Narvast.

Neiude 1988/89 sündinud võistkond vanemtreener Peeter Vahtra juhtimisel võitis esimesel päeval Leedu 3:0 ja teisel päeval põhiliselt Daugavpilsi noormängijatest koosneva Läti II võistkonna 3:1. Kuna Läti II oli eelnevalt võitnud Läti I, kes omakorda oli kaotanud ka Leedule, oli turniirivõitja enne viimast mängu ülisuure tõenäosusega Eesti neiud. Mäng lõppeski tulemusega 3:1 ja teist aastat järjest toodi Eestise esikoht.

Koondises mängisid Maarja Kerner ja Diana Logovaja Viljandist, Anna Kajalina Narvast (sünniaasta 1991 järgi võinuks mängida ka tütarlaste koondises), Kristiina Ehapalu Pärnust, Krista Vahter ja Liana Kipper Audentese SK/Saaremaa, Kadri Puri ja Kristiina Kokk Tallinna VK Täht/Audentese SK, Sirli Laager Kunda/Audentese SK, Oksana Bosjanok Valga/Audentese SK, Marianne Thalfeldt Tartu/Audentese SK.

1987/88 sündinud noormeeste koondise käekäik treener Villi Vantsi juhendamisel oli heitlik. Koondidest puudus vigastuse tõttu üks põhimängijaid Martti Rosenblatt. Reedel suudeti kaotusseisust 0:2 Leedu vastu välja tulla ja võideti 3:2. Eile võideti Läti II koondis tulemusega 3:0. Otsustavas mängud Läti I koondisega mindi juhtima geimidega 2:0, seejärel kaotati kolmas geim. Veel 4.geimis juhiti punktidega 17:12 kuid mäng läks siiski viiegeimiliseks. Viiendas geimis oldi vastasest kindlalt üle ja võit vormistati tulemusega 15:8.
Koondises mängis tervenisti kuus pärnakat - Ott Nauts, Edgar Järvekülg, Ardo Lünekund, Karel Merisaar, Rando Ringmets ja Sander Steinberg (kaks viimast ka Audentese SK õpilased), lisaks Andres Toobal Türilt, Reimo Rannar ja Martti Juhkami Rakverest ning Konstantin Tšernilovski Narva/Audentese SK.

1989/90 sündinud poistekoondis treenerite Aksel Saali ja Raul Reiteri juhendamisel võitsid esmalt nii Leedu kui Läti II tulemusega 3:0. Tänases otsustavas mängus Läti esinduskoondisega tuli alla vanduda 0:3, kuigi esimeses geimis juhiti veel 24:23. Kokku teine koht nagu mullugi. Koondisse kuulusid kolm võrukat - Kaido Treima, Antti Juul ja Oliver Kallion, lisaks Oliver Venno ja Promet Leopard Tartust, Harri Palmar ja Hardi Paas Rakverest, Indrek Ohu Türilt, Sten Jakobson Viljandist ja Edgar Maier Pärnust.