EVF KV 2013 U-20 FINAALTURNIIRIDE PAREMUSJÄRJESTUS

**********

EVF KV 2013 U-20 I FINAALTURNIIRI noormeeste AJAKAVA
EVF KV 2013 U-20 I FINAALTURNIIRI neidude AJAKAVA

**********

EVF KV 2013 U-20 TSOONIDE PAREMUSJÄRJESTUSED JA FINAALGRUPPIDE KOOSSEISUD

**********

EVF KV 2013 U-20 TSOONIDE KOOSSEISUD

**********

K I N N I T A N:
Hanno Pevkur EVF president
14.september 2012.a.

EVF 2013.a. VÕRKPALLI KARIKAVÕISTLUSTE JUHEND
U-20 (A) vanuseklassile


1. Aeg ja koht
Tsoonimängud toimuvad neidudele ja noormeestele 25.november 2012.a.
eriplaani alusel.
Finaalturniirid toimuvad:
- neidudele 1. – 3.veebruar 2013.a. Tartus (SS Kalev);
- noormeestele 1. – 3.veebruar 2013.a. Saaremaal;
II ja III finaalturniirid peetakse: 2.-3.veebruar 2013

2. Osavõtjad
Võistlustest võivad osa võtta spordikoolide, -klubide ja koolide võistkonnad, mis on komplekteeritud võistlejatest, kelle sünniaeg on 1994.a. või hilisem ning kellel on kehtiv EVF-i mängijalitsents. Võistkonna suurus on kuni kaksteist mängijat (kelle seas võib olla 2 liberot) ja üks treener-esindaja. Minimaalne võistkonna liikmete arv 2 libero puhul on 10 (8+2). Kõik võistkonnad peavad olema ühtses võistlusdressis (särgid, püksid) ning peavad omama määrustepärast numeratsiooni.

3. Võistluste süsteem
Eelnevatel, 2012.a. Eesti Karikavõistlustel saavutatud paremusjärjestuse alusel mängivad üleminekumänge tsoonivõistlustel I finaalgrupi 5. ja 6. ning II finaalgrupi 1. ja 2. koha saavutanud võistkonnad, samuti II finaalgrupi 5. ja 6. ning III finaalgrupi 1. ja 2. koha saavutanud võistkonnad põhimõttel, et I finaalgrupi 5. koht mängib II finaalgrupi 2. kohaga ning I finaalgrupi 6. koht mängib II finaalgrupi 1. kohaga. Vajadusel kehtib sama põhimõte ka II finaalgrupi 5. ja 6. koha ning III finaalgrupi 1. ja 2. koha saavutanud võistkondade vahel. Mängu korraldamise eesõigus on kõrgema asetusega võistkonnal. Üleminekumängude võitjad mängivad kõrgemas finaalgrupis.
Vastavalt eelvõistluste põhjal saavutatud kohale mängivad finaalturniiridele pääsenud võistkonnad alljärgnevalt:
I finaalturniiril (1.-6.koht), II finaalturniiril (7-12.koht) või III finaalturniiril (13-18.koht) jagatakse võistkonnad kahte alagruppi A ja B süsteemi „uss“ alusel (vastavalt eelvõistluste põhjal saavutatud kohale). Mängitakse vastavalt Bergeri süsteemitabelile turniirisüsteemis.
Peale alagrupimänge toimuvad veerandfinaalid – I vf: A2-B3; II vf: A3-B2.
Poolfinaalid - I pf: A1 – II veerandfinaali võitja; II pf: B1 - I veerandfinaali võitja.
Kohamängud - 1.-2. mängivad – pf I-II võitjad; 3.-4. pf I-II kaotajad; 5.6. vf I-II kaotajad.
Võistlused peetakse FIVB kehtivate mängureeglite alusel 5 geimist parem. Kahe enam või enama võistkonna võrdse punktide arvu korral määrab paremuse üldine geimide suhe, nende võrdsuse korral üldine geimipunktide suhe. Võit annab 2, kaotus 1 ja loobumine 0 punkti.
2013.a. Eesti Meistrivõistluste tsoonvõistlustel võistlevad 2013.a. EVF Karikavõistluste I finaalgrupi 5. ja 6. ning II finaalgrupi 1. ja 2. koha saavutanud ja vajadusel II finaalgrupi 5.ja 6. ning III finaalgrupi 1. ja 2. koha saavutanud võistkonnad põhimõttel, et I finaalgrupi 5. koht mängib II finaalgrupi 2. kohaga ning I finaalgrupi 6. koht mängib II finaalgrupi 1. kohaga. Vajadusel kehtib sama põhimõte ka II finaalgrupi 5. ja 6. koha ning III finaalgrupi 1. ja 2. koha saavutanud võistkondade vahel. Mängu korraldamise eesõigus on kõrgema asetusega võistkonnal.
NB! Mängude ette mängimine finaalturniiridel ei ole lubatud.

4.Võistlustele registreerimine
Osalemiseks registreerimine toimub hiljemalt 15.novembriks 2012.a. registration.volley.ee andmebaasis (AB). Turniiri korraldajale esitada enne võistluste algust andmebaasi väljatrükk registreeritud võistkonna koosseisust (NB! Mitte segi ajada klubi poolt litsenseeritud mängijate nimekirjaga) või samade andmetega täidetud EVF vormil N-02 võistkonna registreerimisleht koos õpilaspiletitega vm isikut tõendavate dokumentidega.
Peakohtunik/delegaat kontrollib kõikides finaalgruppides esitatud nimekirja õigsust aadressil livestats.volley.ee olevate võistkonna andmetega (võistkonna koosseis AB-s). Erisuste korral loetakse kehtivaks AB andmeid ning võistkonda mittelisatud mängijad ei saa võistlustel osaleda.Spordikoolid, koolid ja klubid, kes soovivad võistlustel osaleda kahe jne. võistkonnaga, peavad võistkondade registreerimiseks esitama mõlema võistkonna andmebaasi väljatrüki või registreerimislehe EVF vormil N - 02.

5. Majandamine
Tsooni- ja finaalvõistlustel kannab võistlustega seotud kulu (lähetus, toit, majutus) lähetav organisatsioon. Finaalvõistluste läbiviimise kuludest kannab EVF kohtunike ja org. kulud (karikad, diplomid). Finaalvõistluste võistluspaiga üüri kulu kannab võistlusi vastu võttev organisatsioon. Peakohtunik/delegaadiga seotud kulud kannab EVF. Kõik käesolevas juhendis määratlemata küsimused lahendab EVF-i treenerite toimkond koostöös EVF sekretariaadiga.
NB! Võistkonna registreerimismaks 10.- EUR tuleb tasuda registreerimistähtajaks Eesti Võrkpalli Liidu kontole nr 221002100266 registration.volley.ee poolt genereeritud arve alusel. Juhul, kui pääsetakse
I finaali tuleb lisaks tasuda EVF-i poolt esitatud arve alusel finaalvõistluste osavõtumaks 20.- EUR iga võistkonna kohta. Kõik käesolevas juhendis määratlemata küsimused lahendab EVF-i treenerite toimkond koostöös EVF sekretariaadiga.

6. Üldeeskirjad
U-20 vanuseklassi karikavõistluste ametlik mängupall on MIKASA MVA 200. Turniiri korraldaja kindlustab pallid.