02.02.202018:20
TalTech/Tradehouse (Foto: Priit Mürk/ERR)

Finišisirgele jõudnud naiste Balti liiga põhiturniiril peeti täna neli mängu. Lõplik punkt pannakse 9. veebruaril, kui viimases kohtumises tulevad väljakule Eesti võistkonnad.

Eile põhiturniiril esikoha taganud TalTech/Tradehouse kohtus täna kodusaalis Jelgava/LLU-ga, kes eile pidi leppima napi 2:3 kaotusega Audentese SG/Noortekoondisele. Esimese ja teise geimi võitnud, kuid kolmanda kaotanud TalTech mängis lätlannad poolteist tundi kestnud kohtumises üle 3:1 (18, 22, -19, 17) tulemusega. Hooaja parima esituse teinud Kadi Kullerkann tõi võitjatele 26 punkti, näidates seejuures suurepärast kasutegurit +23. TalTechi poolel käisid väljakul 12 mängijat.

Teist päeva järjest võttis magusa võidu Audentese SG/Noortekoondis, mängides viiegeimilises kohtumises üle tänavusel hooajal eurosarjas osalenud Riia Võrkpallikooli. Eva Liisa Kuivonen panustas võõrustajate 3:2 (-21, 19, 19, -22, 9) võitu 18, koguni 10 serviässa löönud Maren Mõrd 17, kuus blokipunkti toonud Kätriin Põld 13 ja Laura Kaur 12 punkti. Võitjad oli eriti silmapaistvad servil, kus koguti 27 punkti. Blokis teeniti 15 punkti. Lätlannade samad näitajad olid 13 ja 11.

Vaatamata suurepärasele võidule pidi Audentese SG/Noortekoondis põhiturniiril leppima üheksanda kohaga ehk ainsana jäädi veerandfinaali ukse taha. 9. veebruaril peetavas põhiturniiri viimases mängus lähevad vastamisi TalTech ja koduse konkurendi järel teise koha taganud Tartu Ülikool/Bigbank. Nelja naiskonna finaalturniir toimub 7-8. märtsil Jüri Spordihoones.

Naiste Balti liiga ajakava ja tulemused on nähtavad SIIN ning turniiritabel SIIN