16.10.201922:05
Selver Tallinn. Foto: Facebook

Täna peeti esimene veerandfinaal Aadu Luukase karikavõistlustel, kui Tallinnas kohtusid Selver Tallinn ja esiliigas mängiv Eesti Maaülikooli Spordiklubi. Kindla 3:0 (25:19, 25:21, 25:17) võidu võttis Selveri meeskond.

Selveri resultatiivseim oli 13 punktiga (+8) Timo Lõhmus, 11 punkti (+6) lisas Matej Šmidl. Selveri vastuvõtt oli 51%, rünnak 43%, blokiga teeniti 12 ja serviga 7 punkti (eksiti 10 pallingul.

Maaülikooli meeskonna edukaim skoorija oli 15 punktini (+4) jõudnud Steven Meilus. Maaülikooli vastuvõtuprotsent oli 49, rünnakuid lahendati 43-protsendiliselt, blokipunkte saadi 1 ja servil löödi 5 ässa ning eksiti 17 servil.

Korduskohtumine peetakse Tartus 13. novembril.

Aadu Luukase karikavõistlustel osaleb viis meistriliigaklubi ja kolm esiliigaklubi. Tiitlikaitsja on Saaremaa Võrkpalliklubi, kes alistas finaalis 3:2 Pärnu Võrkpalliklubi. Meeste veerandfinaalid toovad kohe ka tõelise põnevuspaari, sest omavahel kohtuvad juba esimeses faasis Bigbank Tartu ja Pärnu VK.

Aadu Luukase karika ülemise tabelipoole veerandfinaalpaarid:

Saaremaa VK - Tallinna Ülikool (esiliiga)

Selver Tallinn - EMÜ SK (esiliiga)

Aadu Luukase karika alumise tabelipoole veerandfinaalpaarid:

TalTech - Est/Nor Kiili (esiliiga)

Bigbank Tartu - Pärnu VK

Eelringide mängud toimuvad kohalesõitudega: üks mäng kodus, teine võõrsil. Võitjaks osutub kaks võitu saanud võistkond või juhul kui mõlemal võistkonnal on üks võit ja üks kaotus, siis mängu eest antavate suurema punktide arvuga võistkond. Mängu eest antavate punktide võrdsuse korral mängitakse kuldne geim.

Karikavõistluste finaal toimub nii naistele kui meestele 29. detsembril Saku Suurhallis.

Kommenteeri uudist

Aadu Luukase karikavõistlused algasid Selveri võiduga EMÜ üle