13.01.201514:35

2003. Tänu kõrgele kohale (5.) Euroopa tugevuselt teises klubisarjas Top Team Cup avanes Pärnu Võrkpalliklubi meeskonnal ootamatult võimalus mängida kõige tugevamas eurosajas, niisiis Euroopa Meistrite liigas. Pärnakatest TTC-l napilt kõrgemale (esinelikusse) jõudnud Ukraina klubi Tšerkassõ Azot oli sunnitud mängudest Meistrite liigas loobuma, kuna ei suutnud täita CEV-i poolt kehtestatud nõudeid (TV-ülekanded, tipphotell jm). Juhtus see, mida eestlased salamisi lootsid: CEV pakkus kohta Meistrite liigas Pärnu meeskonnale.


Eesti tugevaima meeskonna klubi juhid ja rahastajad (Urmas Sõõrumaa, Aadu Luukas jt) panid pead kokku ja noogutasid mõistvalt – aitame, raha taha asi ei jää. Pärnu VK oli ühtäkki kontinendi kahekümne tugevama kõrgliigameeskonna hulgas. Oktoobris Viini raekojas toimunud loosimisel õnnistati pärnakaid ülitugevate alagrupivastastega - Venemaa mv hõbe Odintsovo Iskra, Saksamaa hõbe VfB Friedrichshafen ja Prantsusmaa hõbe Tours VB.


Üllatava uudise serveerisid hollandlased, jättes Top Teams Cup-i võitja Apeldoorni Piet Zoomersi (mängis sama aasta kevadel Pärnuga 1-1) Meistrite liigasse üles andmata. Kohast maailma tippliigas loobuti „võimaluste nappusele“ viidates... Eesti suutis, Holland mitte – hästi ela(si)me! Aga kõik ei läinud libedalt meilgi, vastupidi. Juba ettevalmistuse käigus ilmnes, et enamik Pärnu VK põhimängijatest (Argo Meresaar, Jaanus Nõmmsalu, Raimo Pajusalu, lätlane Aivis Eida jt) kannatas vigastuste all. See pani küsima, kas treeningute käigus pole mitte eksitud. Soomlasest peatreener Pasi Rautio kahtlejatega ei nõustunud ja ennustas, et õigeks ajaks kasvab meeskond mullusest tugevamakski.


11. detsember 2003 läks ajalukku. Meie võrkpallimeeskonda ESS Pärnu VK pidas Saku Suurhallis Euroopa Meistrite liiga alagrupi avakohtumise, vastaseks Prantsusmaa mitmekordne meister Tours VB. Peatreener oli seadnud eesmärgiks koha säilitamise liigas, seega ei tohtinud neljaliikmelises alagrupis viimaseks jääda. Aga jäädi.


Prantslastele kaotati kindlalt 0:3, sama sündis sakslastega kohtudes. Bilanss oli kurvastav: kuuest mängust ei võidetud ühtegi, geimide suhe oli 1:18. Karika viis Venemaale Belgorodi Lokomotiiv. Heaks uudiseks oli Pajusalu ja Nõmmsalu värbamine Prantsuse kõrgliigasse. Pajusalu pikk (2005-2014) ja edukas väliskarjäär hõlmas Prantsusmaad, Belgiat ja Austriat, Euroopa Meistrite liigas aitas ta põhikuuiku keskründajana viiendaks Roeselare Knacki meeskonna.


Autor: Valeri Maksimov

 

Kommenteeri uudist

Ajaloorubriik: Pärnu meeskonna euroteekond (2)