27.09.201710:50

Tänavu alustab harrastusvõrkpalluritele mõeldud Rahvaliiga juba oma 16. hooajaga, kandes uue peasponsori järgi Coolbet Rahvaliiga nime. Uuele hooajale saab ennast kirja panna kuni neljapäeva, 28. septembri kella 23:59ni. Algaval hooajal selguvad parimad samuti nii meeste, naiste kui ka segavõistkondade arvestuses.

Algava hooaja suurimaks muudatuseks ongi uue peasponsori liitumine, mis tähendab, et varem Credit24 Rahvaliiga nime all tuntud võistlussari on nüüdsest Coolbet Rahvaliiga.

Coolbet Eesti turundusjuht Samir Abdurahmanov avaldas samuti rõõmu jätkuva koostöö üle. „Meil on hea meel jätkata koostööd Eesti Võrkpalli Liiduga ning asuda toetama Coolbet Suvevolle kõrval nüüd ka Rahvaliigat. Algav hooaeg tõotab tulla huvitav, sest võrkpall on viimasel ajal tänu koondise headele mängudele rahva seas väga populaarseks muutunud. Kutsun kõiki inimesi üles liituma Coolbet Rahvaliigaga, sest hooaja lõpus saavad võitjad lisaks medalitele ka Coolbeti poolt auhinna.”

Turniiri korralduslikus pooles on samuti väikseid muudatusi, mis teevad sarja jälgimise veelgi mugavamaks. Nimelt saavad võistkonnad nüüd ise pärast kohtumiste lõppu tulemuse Coolbet Rahvaliiga koduleheküljel olevasse andmebaasi sisestada. Lisaks saab seal näha ja täita ka võistluste ajakava.

Turniirisüsteemi puhul on aga jätkumas juba paaril viimasel aastal osalejatele tuttavaks saanud formaat, kus parimad selguvad eraldi nii meeste, naiste kui ka segavõistkondade arvestuses. Meestel on kokku kolm tugevusgruppi, naistel ja segavõistkondadel kaks. Segavõistkondadesse kuulumine ei võta võrkpallisõpradelt võimalust mängida lisaks ka meeste või naiste arvestuses.

Coolbet Rahvaliigas võivad osaleda kõik harrastusvõrkpallurid, kes ei osale hooajal 2017/2018 Eesti või mõne muu riigi täiskasvanute meistrivõistlustel (nii meistriliiga kui ka kõik madalamad liigad). Erandkorras saavad naiste esiliigas registreeritud mängijad osaleda naiste esimese tugevusgrupi turniiridel ja täiskasvanute meistri- või esiliiga võistkonda registreeritud noorteklassi pallurid, kes on sündinud aastal 1999 või hiljem, saavad samuti paralleelselt kuuluda Coolbet Rahvaliiga võistkonna ridadesse.

Coolbet Rahvaliigasse saab registreeruda aadressil maia.volley.ee ja võistkondi saab kirja panna 28. septembrini. Mängudega plaanivad korraldajad algust teha okoobri keskpaigas. Esmalt toimuvad kõigis tugevusgruppides regionaalsed turniirid, mille parimad jõuavad edasi play-off-i, kus omakorda selguvad juba finaalturniiridele pääsejad.

Täpsemalt saab liiga kohta lugeda koduleheküljelt aadressil http://www.volley.ee/coolbet-rahvaliiga?l=est

Kommenteeri uudist

Coolbet Rahvaliiga hooajale saab registreeruda neljapäeva südaööni