Venemaal Kaasanis toimunud rannavõrkpalli U18 vanuseklassi Ida-Euroopa Võrkpalliassotsiatsiooni (EEVZA) meistrivõistlused tõid Eestile kaks medalit. Hõbedased autasud teenisid Rasmus Meius - Kaur Erik Kais, pronksmedalid said kaela Rauno Haidla - Karmo Saviauk. Noormeeste treener Asko Esna võttis eduka turniiri kokku.

Poolfinaalis läksid Eesti paarid seejuures omavahel vastamisi ja 2:0 (21:15, 21:17) võidu võtsid Meius - Kais, pääsedes seega finaali. Seal jäädi tulemusega 0:2 (19:21, 18:21) alla Venemaa paarile Osipov - Vasilenkole. Medalid said kaela ka Haidla - Saviauk, kes võitsid pronksimatšis 2:0 (21:13, 21:13) Bezumentov - Dejevi.

Esna jäi turniiri tasemega rahule. "Võitjapaar (venelased Osipov - Vasilenko) tuli hiljuti omavanuste Euroopa meistrivõistlustel kolmandaks, see oli teada, et nende näol on tegu tugeva paariga. Ülejäänud Venemaa duod olid mängupildilt krobelised ja oli tunda, et nad pole palju rannas treeninud ja meie mõlema paari tase oli neist üle. Lätlased olid muidu samuti korralikul tasemel, ent neil oli probleeme tuulistes oludes mängimisega, lisaks segas ühte neist õlavigastus ja turniir tuligi lõpuks pooleli jätta," kirjeldas juhendaja vastaseid.

Treeneri sõnul jäi ta Meiuse ja Kaisi tegutsemisega rahule ka finaalis, kus venelastele 0:2 alla jäädi. "Mängisime paremini kui alagrupis, muutsime taktikat ja see toimis. Oleks üks või kaks punkti meile tulnud, oleks võinud asjade käik muutuda. Aga eks see on kõik oleks, kokkuvõttes jäin poiste esitusega väga rahule. Oma võimaluste juures võtsime turniirilt maksimumi ja kaks paari kolme seas pole ju paha," lisas Esna.

Selle nädala lõpus teevad Meius - Kais kaasa Pärnus toimuval täiskasvanute EEVZA etapil, seejärel puhkus ning augustis ootavad ees Eesti meistrivõistlused nii noortes kui täsikasvanutes.

Kommenteeri uudist

Asko Esna edukast EEVZA turniirist: kaks paari kolme seas pole paha tulemus