B-koondis ja peatreener Urmas tali. Foto: Siim Semiskar

Eesti rahvusmeeskonna B-koondis sai Tallinnas Audentese spordihallis toimunud turniiril Tallinn International Volleyball Cup 3. koha. Viimases mängus saadi 1:3 (20:25, 17:25, 25:20, 18:25) kaotus Venemaa järelkasvutiimilt. Lisaks osalesid Itaalia ja Iraan.

Eesti lõpetas turniiri ühe võidu ja kahe kaotusega, tasuks seega 3. koht. Avapäeval alistati Iraan 3:0, seejärel kaotati Itaaliale 0:3. Võitis Itaalia, kes kaotusevalu ei tundnud. Teise koha teenis Venemaa, Iraan pidi leppima viimase kohaga.

Eesti resultatiivseimad olid täna Markus Uuskari ja Kevin Saar, kes tõid kumbki 14 punkti, Albert Hurt panustas 12 punkti (+1). Eesti vastuvõtuprotsent oli 51, rünnakuid realiseeriti 39-protsendiliselt. Blokipunkte teeniti 10, servil löödi 6 ässa ja tehti 20 viga. Venemaa resultatiivseim oli 22 punktiga (+13) Igor Sidenko. Venemaa vastuvõtt oli 52 ja rünnak 47%. Blokipunkte kogunes 9, servilt saadi 7 punkti ja tehti 16 viga.

Peatreener Urmas Tali ütles, et B-koondise projekt on end õigustanud, olenemata turniiri tulemusest. "Kui see seltskond oleks mai lõpus hooaja lõpetanud ja suvepuhkusele läinud, siis poleks ka rahvusmeeskonna juurde kedagi vajadusel juurde lülitada. Lisaks, kes on mees olnud, on selle võimaluse ära kasutanud. 16 poissi, kes kaasatud olid, see on kindlasti hea tagala meie võrkpallile," ütles juhendaja. Tali lisas, et kõige suurem probleem on tugevate mängude vähesus. "Me peaksime selliseid Itaalia-suguseid mänge rohkem saama. On näha, et kui on Itaalia vastas, siis mõned lähevad näost valgeks ja me pärsime ise sellega enda tegemisi. Selliste tiimide vastu tuleb see teravalt esile, et me oleme mentaalselt nõrgemad. Pean silmas ka klubihooaega, Balti liigas on samuti kohtumisi, kus saab veidi lõdvemalt võtta. Vaja oleks selliseid nuga-kõri-peal mänge," lisas Tali.

Kevin Saar tõdes, et Venemaa näol oli tase kõrgemgi kui Balti liigas kohtab. "Mõned pallid, mis ehk Balti liigas maha oleks jäänd, nende vastu ei jäänud. Kohati oli meie mäng liiga üles-alla. Kaks viimast geimi mängisime me aga väga hästi. Igatpidi saime selle laagriga paremaks, B-koondis oli igal juhul superkogemus," kommenteeris nurgaründaja.

Parimad mängijad:

Nurgaründajad: Albert Hurt (Eesti), Amirhossein Esfandiar (Iraan)

Temporündajad: Vitali Dikarjov (Venemaa), Mart Naaber (Eesti)

Diagonaalründaja: Igor Sidenko (Venemaa)

Sidemängija: Riccardo Sbertoli (Itaalia)

Libero: Nicola Pesaresi (Itaalia)

Kõige väärtuslikum mängija (MVP): Oreste Cavuto (Itaalia)

Vaata Siim Semiskari galeriid!

Tallinn International Volleyball Cupi tulemused:

08. juuni
17:00     Itaalia - Venemaa 3:1
20:20     Eesti - Iraan 3:0
09. juuni
17:00     Iraan - Venemaa 0:3
20:20     Eesti - Itaalia 0:3
10. juuni
17:00     Iraan – Itaalia 0:3
20:20     Eesti – Venemaa 1:3

B-koondise kandidaadid:

Sidemängijad: Robert Viiber (Assoc. Jovens Fonte Bastardo, Portugal), Markkus Keel (Pärnu Võrkpalliklubi), Renet Vanker (Selver Tallinn).

Temporündajad: Mihkel Varblane (Selver Tallinn), Alex Saaremaa (Bigbank Tartu), Kevin Soo (Chemie Volley Mitteldeutschland, Saksamaa).

Nurgaründajad: Dmitri Korotkov (TTÜ), Kevin Saar (Pärnu Võrkpalliklubi), Karli Allik (Düreni SWD Powervolleys, Saksamaa), Stefan Kaibald (Bigbank Tartu), Albert Hurt (Selver Tallinn).

Diagonaalründajad: Tarvo Täht (TTÜ), Markus Uuskari (Bigbank Tartu).

Liberod: Johan Vahter (Saaremaa VK), Silver Maar (Pärnu VK).

Kommenteeri uudist

B-koondis sai kodusel turniiril 3. koha