08.03.202017:55
Bigbank Tartu vs Saaremaa VK. Foto: Gertrud Alatare

Täna selgus Credit24 Meistriliiga viimane poolfinalist ja 13.-14. märtsil Kuressaares toimuvale finaalturniirile pääseja. Kolmandas ja otsustavas veerandfinaalis sai Bigbank Tartu kodusaalis raske 3:1 (25:16, 25:19, 26:28, 25:22) võidu.

Seeria avamängus oli põhiturniiri seitsmes meeskond TalTech napilt teiseks jäänud Tartut võitnud 3:1, eile jäi sama skooriga peale Bigbank. Tänaseski kohtumises nägi väga tasavägist võitlust, ent lõpuks suutis Bigbank oma paremuse maksma panna. Tartu meeskonna edukaim oli 17 punktiga (+5) Curtis Stockton, 16 silma (+13) panustas Alex Saaremaa ja 15 (+9) Albert Hurt. Tartu vastuvõtt oli 49 ja rünnak 48%, blokist saadi 11 punkti, servil kostitati TalTechi 4 ässaga (eksiti 16 servil).

TalTechi resultatiivseimana tõi Valentin Kordas 21 punkti (+10), Jörgen Vanamõisa lisas 9 punkti (+8). Tallinna klubi vastuvõtuprotsent oli 45, rünnakuid lahendati 41-protsendiliselt, blokk ehitati vastaste rünnakutele ette 8 korral ning servil löödi 2 ässa ja eksiti 15 pallingul.

Vaata täielikku ajakava ja tulemusi.

Nelja meeskonna osalusel toimuv finaalturniirl peetakse 13.-14. märtsil Kuressaares. Poolfinaalis kohtuvad põhiturniiril kõrgeima paigutuse saanud võistkond vs põhiturniiril madalaima paigutusega võistkond ja teises poolfinaalis ülejäänud veerandfinaalide võitjad ehk vastamisi lähevad Saaremaa VK ja Jekabpilsi Luši ning Bigbank Tartu ja Selver Tallinn.

Pärast Credit24 Meistriliiga võitja selgumist peetakse viie Eesti meeskonna osalusel Eesti meistrivõistluste mängud.