2019. aasta Rahvaliiga võitja Gerardo’s Toys Neemeco

Jõhvi Spordihallis toimunud Coolbet Rahvaliiga finaalturniiril peeti kahel päeval tuliseid lahinguid ja selgitati erinevate tugevusgruppide võitjad. Reedel mängisid naiste ja meeste II tugevusgrupp, meeste III tugevusgrupp ja segavõistkondade I tugevusgrupp. Laupäeval olid võistlustules naiste ja meeste I tugevusgrupp ja sega II tugevusgrupp.

Sega I tugevusgrupis olid end hooaja jooksul esimesse poolfinaali mänginud Dynamo ja Linford. Ülitasavägise heitluse suutis viiendas geimis enda kasuks kallitada Dynamo, kes oli otsustavad geimis veel 5:12 taga, aga suutis võtta lõpuks 16:14 võidu ja liikuda 3:2 võiduga finaali. Ahjuproff ja VK Kramp kohtusid emotsionaalses ja kaartiderohkes teises poolfinaalis, kus suutis 3:1 võidu võtta VK Kramp.

Kolmanda koha mäng kujunes samuti viiegeimiliseks põnevuslahinguks, kus Linford sai 3:2 võidu ja seega pronksmedali. Finaalmängus alustas paremini VK Kramp, kes võttis esimese geimi seisuga 25:22, kuid siis sai mängu käima ka Dynamo võistkond, kes võitis kohtumise 3:1 tulemusega.

Naiste II tugevusgrupi esimeses poolfinaalis mängisid Otepää Võrkpalliklubi ja Selver Tallinn Evelini võistkond. Kindla 3:0 võidu saavutas Otepää naiskond. Teises poolfinaalis olid vastamisi Hiiumaa ja Selver Tallinn Aleksander. Hiiumaa juhtis mängu 2:0 ja tundus, et tuleb ühepoolne vastasseis, kuid seejärel suutis Selveri naiskond ennast koguda ning viis mängu viiendasse geimi. Otsustavas geimis võttis 15:10 võidu Hiiumaa naiskond, tasuks koht finaalis.

Kolmanda koha mängus kohtusid kaks Selver Tallinna naiskonda omavahel, mängu võitis 3:0 Selver Tallinn Evelini võistkond, kes koosneb kõigest 2002.-2004. aastal sündinud võrkpalli tulevikulootustest. Noortele tasuks kaela pronksmedalid. Finaalmäng, kus kohtusid Otepää VK ja Hiiumaa, vajas taaskord võitja selgitamiseks viit geimi. Tasavägise mängu pööras enda kasuks 3:2 Otepää naiskond.

Meeste II tugevusgrupis mängisid esimeses poolfinaalis Tallinna Lennujaama SK ja Lääne-Virumaa meister Rakvere Spordikool. Rakvere Spordikooli noormehed võtsid kindla 3:0 võidu. Teises poolfinaalis mängisid Valtu ja SK Tats Kiili. Esimese tasavägise geimi suutis 29:27 tulemusega enda kasuks kallutada Valtu meeskond, kuid seejärel võitis järgmised kolm geimi SK Tats Kiili noormeeste võistkond.

Kolmanda koha mängus kohtusid Tallinna Lennujaama SK ja Valtu, kindla 3:0 võidu teenis Valtu meeskond. Finaalmängus kohtusid omavahel kaks noorte võistkonda Rakvere Spordikool ja SK Tats Kiili. Finaalmängule kohaselt oli ka sellel korral tarvis võitja selgitamiseks maksimaalset viit geimi, pingelise mängu võitis Rakvere SK U-20 võistkond.

Meeste III tugevusgrupi esimeses poolfinaalis kohtusid SK Haiba ja ESB meeskond. Tasavägise 3:2 mängu suutis viiendas geimis seisuga 16:14 enda kasuks pöörata võistkond ESB. Teises poolfinaalis kohtusid VK Diletandid ja Tartu Vald. Närvilise, mitmete kaartidega mängu võitis võistkond VK Diletandid seisuga 3:1.

Kolmanda koha mängus kohtusid Sk Haiba ja Tartu Vald. Tartu Vald võttis pärast esimest tasavägist 27:25 geimi siiski 3:0 võidu ja saavutas seega pronksmedali. Finaalmängus oli VK Diletandid 3:1 üle ESB meeskonnast.

Naiste I tugevusgrupi esimeses poolfinaalis kohtusid eelmise aasta võitja Peetri VK ja Gerardo’s Toys Neemeco. Kui esimesed kolm geimi lõpesid kõik minimaalse kahepunktilise vahega, kord ühele, kord teisele poole, siis neljandas geimis pani oma tugevuse maksma Neemeco naiskond, võites geimi 25:11 ning kogu mängu 3:1.

Teises poolfinaalis kohtusid omavahel Lõuna-Eesti rivaalid Võru Vald ja Dorpat/Katoliku SK. Nagu esimeses poolfinaalis, käis selleski mängus tihe rebimine, kuid finaalkoha tagas Dorpat/Katoliku SK, alistades vastase 3:1.

Kolmanda koha mängus oli Peetri VK 3:1 parem Võru valla naiskonnast. Finaalmängus läks samuti tarvis nelja geimi ja kuldmedalid riputati pingelise mängu järel Gerardo’s Toys Neemeco naiskonna kaela. Võit tuli tulemusega 3:1.

Meeste I tugevusgrupi esimeses poolfinaalis näitas kindlat minekut eelmise aasta kuldmedalist COOP Kilingi-Nõmme, kes alistas Sahkari meeskonna 3:0. Teises poolfinaalis läks võitja selgitamiseks vaja viit geimi, kui 3:2 resultaadiga suutis kohtumise enda kasuks pöörata Valts/E-Service võistkond, kes alistas võistkonna Plaan B.

Kolmanda koha mängus Plaan B-l enam jõudu ei jätkunud ja Sahkar võttis kindla 3:0 võidu ning saavutas pronksmedali. Finaalmäng tundus kujunevat ühepoolseks, kui COOP Kilingi-Nõmme läks 2:0 juhtima, kuid Valts/E-Service võitles visalt ning tasuks kolmanda geimi võit. Neljandas oldi samuti lähedal, kuid COOP Kilingi-Nõmme kaitses siiski tiitlit neljanda geimi 25:23 võiduga.

Sega II tugevusgrupi esimeses poolfinaalis olid vastamisi Tartu võistkond MsEesti ja võistkond Sandpit. Kindla 3:0 võidu saavutas võistkond MsEesti. Teises poolfinaalis kohtusid Train of Love ja Udraki. Finaali pääses 3:1 võiduga võistkond Udraki Raplamaalt.

Kolmanda koha mängus alistas Train of Love 3:2 Sandpiti, võttes seega pronksmedali. Finaalmäng kujunes ühepoolseks, kui 3:0 võidu võttis MsEesti, kes alistas võistkonna Udraki.

Meeste ja naiste I tugevusgrupi võitjale pani Coolbet auhinnaks välja võistlusvormi uueks hooajaks. Ülejäänud tugevusgruppides osalenud võistkonadele pani Coolbet samuti välja vinged auhinnad.

Esimese päeva pildigalerii on nähtav SIIN ja teise päeva oma SIIN

Paremusjärjestused:

Sega I tugevusgrupi järjestus:

1. Dynamo- Kädi Böckler, Raili Juurikas, Harles Kiviste, Annika Loomus, Tanel Roht, Artur Saaliste, Ott Šeffer, Inkeri Söödor, Lennart Sova, Irina Suhhova, Elen Viikmann, Marko Välinurm