30.09.202013:20
Saaremaa VK. Foto: Saaremaa VK

Credit24 Meistriliiga uus mängunädal saab alguse juba neljapäeval, mil Kuressaares kohtuvad sealne Saaremaa Võrkpalliklubi ja Selver Tallinn. See mäng on otsepildis nähtav nii Kanal 12 kui Postimehes. Kokku peetakse sel nädalal kuus kohtumist, neist kaks toimuvad Eestis ja on nähtavad Postimehe ekraanil.

Sellel nädalal Eestis toimuma pidanud Bigbank Tartu ja TalTechi kodumängud Leedu klubi Klaipeda Amber Volleyga toimuvad 30. ja 31. jaanuaril. Leetu sõidavad Bigbank ja TalTech 10. ja 11. novembril.

Liigamängude pileteid saab nüüd osta Piletikeskusest.

Liigatabeli tipus on pärast esimest nädalat kaks 3:2 võitu teeninud Bigbank Tartu 4 punktiga, sama palju punkte on Pärnu Võrkpalliklubil, kes võitis ühe ja kaotas samuti ühe mängu. Kolmandal-neljandal positsioonil olevatel Saaremaal ja TalTechil on 3 ja Selveril viiendana 1 punkt.

Vaata tulemusi ja tabeliseisu.

Teise vooru eelvaate fookuses on nädala esimene kohtumine, kus lähevad neljapäeval kell 19.00 vastamisi Saaremaa VK ja Selver Tallinn. Saaremaal on avavoorust kaasas võit Leedu klubi Amber Volley üle, Selver ei suutnud kahe mänguga võiduarvet avada, jäädes alla Bigbank Tartule ja TalTechile.

Saaremaa VK peatreener Ioannis Kalmazidis ütleb, et kuigi kokku on saadud hea meeskond, jääb stabiilsusest veel vajaka. "Oma meeskonna ja komplekteeritusega olen väga rahul. Ütleksin, et oleme kokku saanud isegi parema võistkonna kui eelmisel hooajal. Aga nagu ka teised tiimid, pole mee veel tippvormis, eks samad mured on hooaja alguses kõigil," räägib Kalmazidis.

Saaremaa läheb nädala teises mängus pühapäeval kell 17.00 võõrsil kokku Pärnuga. "Selveriga pidasime kaks sõpruskohtumist ja olen ka nende liigamänge näinud. Meeskond on neil võimas, aga näiteks Renee Teppan pole veel 100% mänguvalmis. Heal tasemel mehi on seal veel - näiteks Kristo Kollo, aga ka head noored. Pärnut pole ma veel väga palju näinud, aga tean mitmeid sealseid mängijaid. Kahtlemata mängime me Selveri ja Pärnu näol kahe Eesti tipptiimi vastu ja tulevad rasked kohtumised."

Kalmazidise sõnul on äsja alanud hooaeg eeldatavalt ülimalt tasavägine. "Sel hooajal on liiga palju tugevam ja võitluslikum. Ka Läti tiimid ja Leedu klubi on igati arvestataval tasemel. Liigale tuleb kasuks, kui kvaliteet on kõrge ja mängud tasavägised," lisab ta.

Selveri juhendaja Rainer Vassiljev otsib oma meeskonnas head klappi. "Üks asi on klapp trennis ja kontrollmängudes, sellest on mul pilt ees. Nüüd olen meeskonda ka liigamängudes näinud ja eks otsimist oli omajagu. Murekohad ilmnesid nii ründajate kui sidemängijate koostöös kui bloki-kaitse koostöös. Varu on meie esituses palju ja sellega tegelema iga päev," sõnab peatreener.

Meeskonna üks olulisemaid lülisid, diagonaalründaja Renee Teppan pole saanud õlavalu tõttu Selverit väga palju aidata. "Teppan vajab veel aega, muidu ta mängiks. Andsime endale teda siia tuues aru, et me ei hakka ses osas kiirustama ja praegu pole kindlasti aeg riske võtta. Ta peab saama end väljakul õla osas mugavalt tunda, hetkel läheb sellega veel aega," selgitas Vassiljev diagonaalründaja olukorda.

Mida Saaremaa vastu eriti silmas tuleb pidada? "Saaremaa vastu peame oluliselt paremini ründama, et positiivset tulemust saada. See on peamine, kus tuleb võrreldes avanädalaga paremini tegutseda. Saaremaa vastu on üsna raske valmistuda, sest nad saavad koosseisuga palju varieerida. Ka on neil palju uus mehi, keda me veel hästi ei tea. Küsimusi ja küsimärke on omajagu ning tööd ja pusimist küllaga," lisab juhendaja.

Eelmisel nädalal TalTechi 3:0 alistanud ja Tartule 2:3 kaotanud Pärnu VK võtab pühapäeval kell 17.00 kodusaalis vastu Saaremaa VK meeskonna.

Credit24 Meistriliiga mängud 1.-4. oktoobril:

1.10 kell 19.00 (Kuressaare SH) Saaremaa VK - Selver Tallinn, live-skoor

3.10 kell 15.00 (Jurmala) RTU/Robežsardze/Jurmala - SK Jēkabpils Lūši, live-skoor

3.10 kell 18.00 (Jelgava) VK BIOLARS/Jelgava - Daugavpils Universitāte/Ezerzeme, live-skoor

4.10 kell 15.00 (Jurmala) RTU/Robežsardze/Jurmala - Daugavpils Universitāte/Ezerzeme, live-skoor

4.10 kell 17.00 (Pärnu SH) Pärnu VK - Saaremaa VK, live-skoor

4.10 kell 18.00 (Jelgava) VK BIOLARS/Jelgava - SK Jēkabpils Lūši, live-skoor

COVID-19 leviku tõkestamiseks on Eesti Võrkpalli Liit koostöös Eesti Olümpiakomiteega loonud põhimõtted, millest võrkpallimängudel lähtuda tuleb: 

  • Pealtvaatajate kuni 50-protsendiline täitumus ja hajutatus saalis.
  • Keelatud on pasunate kasutamine.
  • Pealtvaatajad peavad kandma maski. Korraldajal on selleks variandid: võetakse ise kaasa, võimalik osta kohapeal või pileti hinna sees ning jagatakse kohapeal.
  • Hajutatud istumine, järgides 2+2 reeglit.
  • Maski kandmine korraldajal (teenindaval personalil, lauakohtunikud jne).

Kommenteeri uudist

Credit24 Meistriliiga nädala avab Saaremaa ja Selveri vastasseis