24.09.202017:45
Alar Rikberg ja Siim Põlluäär. Foto: Gertrud Alatare

Uus Credit24 Meistriliiga hooaeg algab sel laupäeval, 26. septembril, mil peetakse kolm kohtumist. Koroonaviiruse levikust tulenevate piirangute tõttu mängivad Eesti klubid esialgu omavahel ning Leedu klubi Klaipeda Amber Volleyga ning Läti klubid omavahel. Kõik Eestis toimuvad mängud on otsepildis nähtavad Postimehes.

Olulise uuendusena saab liigamängude pileteid sel hooajal osta Piletikeskusest.

Avapäev toob kohe ka ühe põnevusmängu, kui Tallinnas lähevad vastamisi Selver Tallinn ja Bigbank Tartu. Mäng toimub Audentese spordihoones algusega kell 17.00.

Selver Tallinn on kahe hooaja vahel läbi teinud olulised muutused. Peatreeneritoolile toodi tagasi Rainer Vassiljev ja mängijatest värvatud ka koondise diagonaalründaja Renee Teppan ning nurgaründajad Kristo Kollo ja Andrus Raadik. Olulised liitujad on ka linnarivaali TalTechi ridades pallinud diagonaalründaja Mihkel Nuut ning kaks viimast hooaega Saaremaa Võrkpalliklubis mänginud Mart Toom. Selveris mängivad veel Oliver Orav, Mihkel Varblane, Renet Vanker, Marx Aru, Rauno Haidla, Sten Vahtras, Denis Losnikov, Helger Hääl, Mathisas Külvi, Karl Lilles, Kevin Õun, Krister Õun. Lisaks on meeskonnas soomlasest sidemängija Niko Haapakoski.

Uus juhendaja on ka Bigbank Tartul, kus on peatreeneriks senine abitreener ja statistik Alar Rikberg. Meeskonnas mängivad sel hooajal ainult eestlased, olulisemaks liitujaks on diagonaalründaja Siim Põlluäär. Tartus pallivad sel hooajal Kert Toobal, Rait Rikberg, Märt Tammearu, Siim Tammearu, Albert Hurt, Alex Saaremaa, Kevin Soo, Ronald Järv, Stefan Kaibald, Hergo Hansman, Siim Päid, Sander Lepp, Richard Murak, Jasper Frey, Johann Olaf Lääne, Kristo Karp, Andreas Junkin.

Seejuures on peatreenerid Rikberg ja Vassiljev kaua koos tegutsenud Eesti rahvusmeeskonna juures ja tunnevad teineteist läbi ja lõhki.

Saaremaa Võrkpalliklubi peab oma avakohtumise Leedus, kus minnakse laupäeval kell 15.00 vastamisi liiga uustulnuka Klaipeda Amber Volleyga. Seda mängu näeb otsepildis SIIN.

Saaremaa peatreenerina jätkab juba tuttav Ioannis Kalmazidis. Diagonaalründajana tegutsevad Hindrek Pulk ja Markus Uuskari, meeskonnas mängivad eestlastest veel Keith Pupart, Johan Vahter, Alari Saar, Helar Jalg, Rauno Tamme, Ragnar Kalde, Kaspar Lest. Värvatud on ka mitmeid korralikul tasemel leegionäre nagu juba varasemast tuttav sidemängija Alexander Tusch Austriast. Teine side on Nikodem Krzysztof Wolanski Poolast. Lisaks tõmbavad Saaremaa särgi selga brasiillased Evandro Dias De Souza (nurgaründaja) ja Wennder Carlos Lopes (temporündaja) ning soomlane Sauli Sinkkonen (temporündaja).

Pärnu Võrkpalliklubi kohtub laupäeval kell 15.00 kodusaalis TalTechiga.

Pärnu Võrkpalliklubi eesotsas jätkab peatreenerina Avo Keel. Tema käe all hakkavad mängima juba tuttavad eestlased ja leegionärid. Nii mängivad Pärnu särgis eestlastest Taavet Leppik, Martti Keel, Kaur Erik Kais, Silver Maar, Sander Kasela, Mattias Rahuoja, Karl Mattias Prangli, Richard Voogel, Tony Tammiksaar, Markus Veltson. Pärnu eest hakkavad medalite nimel võitlema ka erinevatst hooaegadest juba tuttavad lätlased Atvars Ozolinš (nurgaründaja), Toms Švans (temporündaja) ja Kristaps Platacs (diagonaalründaja), keda Keel ka Läti koondises juhendas.

TalTechi juhendab jätkuvalt Janis Sirelpuu. TalTech saab uuel hooajal arvestada, Mihkel Tanila, Aleksander Eerma, Valentin Kordase, Tamur Viidalepa, Sten Perilluse, Joonas Popmani, Rasmus Meiuse, Jörgen Vanamõisa, Cris-Karlis Lepa, Jan Solovjovi, Jan Markus Üpruse, Markus Maila, Janno Õunpuu, Remo Torni ja Karlo Remy Kallendiga. Välismaalt otsitakse diagonaalründajat.

Pühapäevalgi näeb eeldatavat põnevusmängu, kui kell 17.30 võõrustab Bigbank Tartu kodus Pärnu VK meeskonda, Tallinnas kohtuvad kell 19.00 linnarivaalid Selver Tallinn ja TalTech.

Vaata tulemusi ja tabeliseisu.

Credit24 Meistriliiga mängud 26.-27. septembril:

26.09 kell 15.00 (Klaipeda) Klaipeda Amber Volley - Saaremaa VK, live-skoor

26.09 kell 15.00 (Pärnu SH) Pärnu VK - TalTech, live-skoor

26.09 kell 17.00 (Audentese SH) Selver Tallinn - Bigbank Tartu, live-skoor

27.09 kell 17.30 (Tartu Ülikooli SH)Bigbank Tartu - Pärnu VK, live-skoor

27.09 kell 19.00 (TalTechi SH) TalTech - Selver Tallinn, live-skoor

COVID-19 leviku tõkestamiseks on Eesti Võrkpalli Liit koostöös Eesti Olümpiakomiteega loonud põhimõtted, millest võrkpallimängudel lähtuda tuleb: 

  • Pealtvaatajate kuni 50-protsendiline täitumus ja hajutatus siseruumides.
  • Keelatud on pasunate kasutamine.
  • Pealtvaatajad peavad kandma maski. Korraldajal on selleks variandid: võetakse ise kaasa, võimalik osta kohapeal või pileti hinna sees ning jagatakse kohapeal.
  • Hajutatud istumine, järgides 2+2 reeglit.
  • Maski kandmine korraldajal (teenindaval personalil, lauakohtunikud jne).
  • Pealtvaatajad jm kõrvalised isikud ei pääseks areenile/lavale, seejuures ära jätta publikumängud.

Kommenteeri uudist

Credit24 Meistriliiga saab avalöögi, Bigbank Tartu kohtub Selveri ja Pärnuga