13.02.201713:10

Tänavu 15. tegutsemisaastat tähistava Credit24 Rahvaliiga parimad selguvad esmakordselt kahes osas. Parimate harrastusvõrkpallurite võistkondade finaalturniire võõrustavad Kiili ja Kuressaare.

„Eelmisel aastal toimunud segavõistkondade kahe tugevusgrupi turniiri lisandumisega muutus Credit24 Rahvaliiga finaalturniir väga mänguderohkeks. Otsus sai tehtud sellele mõeldes, et publik ja finaalturniiril osalevad pallurid saaksid otsustavaid kohtumisi veidi rahulikumas tempos jälgida,” põhjendas muutust Credit24 Rahvaliiga projektijuht Mihkel Sagar.

Esmalt on järg Kiili käes, kes võõrustab 14.-15. aprillil mõlemat segavõistkondade tugevusgrupi, meeste teise ja kolmanda ning naiste teise tugevusgrupi finaalturniiri. Tänavused Credit24 Rahvaliiga üldvõitjad ehk meeste ja naiste esimese tugevusgrupi tšempionid selguvad 5. ja 6. mail Kuressaares.

Maikuu esimesel reedel ja laupäeval seisab Saaremaal seega ees tõsiselt võimas võrkpalli nädalalõpp, sest samal ajal toimub ka tradistiooniline Linnade Karika turniir. Reedesel päeval on Saaremaal kavas kõigi turniiride poolfinaalid, laupäev on kohamängude päralt. „Olen kindel, et liitumisest võidavad nii Credit24 Rahvaliiga finaalturniirid kui Linnade Karikas. Saaremaal toimuv üritus lõppeb piduliku autasustamistseremoonia ja suure ühispeoga,” lausus Sagar. Tema sõnul on korraldajatel plaanis finaalturniiriks kokku panna ka majutuspakette.

Veel on aga vara rääkida võistkondadest, kes finaalturniiridel mängima hakkavad, sest kui alumistes tugevusgruppides on otsapidi jõutud juba ka play-off mängudeni, siis esimestes on käsil alles põhiturniiri kohtumised.

Meeste esimeses tugevusgrupis on võistkondadel jäänud pidada kolm või neli kohtumist. Liidripostisooni hoiab VK Werro, kes on seitsme matši peale kaotanud vaid ühe punkti. Ainsana on suutnud kohtumise nende vastu viiendasse geimi viia võistkond Retro 1. Werrol on 20 punkti, mullune hõbemedalist VK Tõusev on kogunud 18 punkti. Veerandfinaalidesse pääsevad põhiturniiri kaheksa paremat võistkonda.

Naistel jaguneb esimene tugevusgrupp omakorda kolmeks (Põhja, Lõuna, Lääne) regiooniks. Eriti tihe rebimine on Põhja regioonis, kus tiitlikaitsja Peetri VK (pildil) on kuue mänguga kogunud 15 punkti. Ainsa kaotuse said nad võistkonnalt VK Seltskond. Teisel kohal on möödunud hooajal teises tugevusgrupis triumfeerinud Retro, kelle saldoks on 14 punkti. Kolmandal kohal on 13 punktiga Ülemiste City/Selver. Lõuna regioonis peavad viis võistkonda omavahel kaheringilise turniiri. Enne kaht viimast vooru juhib 15 punktiga Võru Vald. Lääne piirkonnas on võistkondi neli ja siin juhib praegu 13 punktiga Paide VK/Veltsi reisid. Küll võib neist aga mööduda punkti vähem kogunud VK Tervis, kel on üks kohtumine varuks.

Naiste seas pääsevad põhiturniirilt edasi tosin võistkonda. Otse veerandfinaali lähevad regioonide võitjad ja kõige suurema regiooni (Põhja) paremuselt teine võistkond. Ülejäänud veerandfinalistid selguvad play-off ringis.

Lõplik selgus edasipääsejate osas tuleb kuu aja pärast. Naiste põhiturniiril peavad mängud olema peetud 27. veebruariks ja meestel 13. märtsiks. Credit24 Rahvaliiga tulemusi saab vaadata SIIT.

Kõigi tugevusgruppide peale osaleb Credit24 Rahvaliiga juubelihooajal 156 võistkonda.

 

Kommenteeri uudist

Credit24 Rahvaliiga finaalturniirid toimuvad Kiilis ja Kuressaares