14.04.201721:45

Täna selgusid Kiili spordihallis harrastajatele mõeldud Credit24 Rahvaliiga käimasoleva hooaja esimesed võitjad, kui lõpule jõudsid mõlemad segavõistkondade turniirid.

Esimeses tugevusgrupis sammus kindla võiduga esikohalahingusse võistkond TEFA, kes ei loovutanud poolfinaalis Coop Hiiumaale ühtegi geimi. Palju tulisemalt möödus teine poolfinaal, kus Linford ja VK Kramp vajasid teise finalisti selgitamiseks maksimaalset viit geimi. Otsustavas vaatuses jäi peale Linford ja seda 16:14 eduga.

Esikohamängus suutis Linford küll 25:23 paremusega napsata teise geimi, ent ülejäänud kolm kuulusid kindlalt TEFA-le, kellest sai seega ka tänavune Credit24 Rahvaliiga segavõistkondade turniiri üldvõitja. Sel hooajal esindasid võistkonda Valeri Aleksejev, Aleksei Andrianov, Martin Ant, Kädi Böckler, Lidia Danilova, Roman Krõlov, Jelizaveta Kruglova, Nikolai Lillo, Mihhail Mitrofanov, Kerli Onno, Kristiina Pullerits, Sille Sisas ja Dmitri Vinogradov. Seejuures Böckleri, Danilova ja Onno jaoks oli see teine järjestikune kuldmedal, sest eelmisel aastal triumfeeriti Neemeco võistkonna koosseisus.

Pronksiduellis pakkusid ülimalt haarava lahingu Coop Hiiumaa ja VK Kramp. Avageim kuulus 27:25 paremusega Krambile, teise 30:28 eduga viigistas Hiiumaa seisu. Määravaks sai lõpuks saare võistkonna 15:10 paremus otsustavas vaatuses.

Teises tugevusgrupis astus sel hooajal sammu võrra edasi võistkond Kaitsevägi. Mullu tuli finaalis C-Conneti paremust tunnistada, täna saadi aga magus võit tiimi E-Service üle. Samas finaali algus ennustas Kaitseväe jaoks pigem teist järjestikust valusat allajäämist, kuna avageimid kuulusid minimaalse 26:24, 25:23 paremusega vastastele. Pärast seda jõuvahekorrad aga muutusid ja kuldmedali tõi 25:21, 25:14, 15:7 paremus.

Nende võistkonda kuulusid lõppenud hooajal Kerli Dello, Aivo Laidla, Rauno Mäe, Marek Matsalu, Carolin Mesi, Marget Pähkel Sedrik, Evely Pajula, Edgar Pau, Kärt Peetrimäe, Peeter Rõbakov, Meelis Stamm, Raigo Stratsin, Toomas Tammsaar ja Marek Vitsur.

Tänase päeva fotogaleriid saab vaadata SIIT.

Homme toimuvad final four turniirid meeste teise ja kolmanda ning naiste teisele tugevusgrupile. Esimesed kohtumised algavad kell 10:00, päeva viimased mängud stardivad 16:00. Tänavused Credit24 Rahvaliiga üldvõitjad ehk meeste ja naiste esimese tugevusgrupi tšempionid selguvad 5. ja 6. mail Kuressaares.

Credit24 Rahvaliiga tulemusi saab vaadata SIIT.

Kõigi tugevusgruppide peale osaleb tänavusel hooajal Credit24 Rahvaliigas 156 võistkonda.