22.07.202021:35

Eesti meeste rahvuskoondise kaks võistkonda mängisid täna kontrollmängud samamoodi pooleks jagatud Soome koondise meeskondadega. Eesti kaotas mõlemad mängud, ühes oli lõppskoor 1:3, teises 2:3.

Et paremini testida koondiselaagri kaasa teinud meeste oskusi mängusituatsioonides otsustasid Eesti koondise peatreener Cédric Énard ja tema Soome kolleeg Joel Banks, et samaaegselt mängivad kummagi koondise kaks koosseisu. Nii alustatigi Soomes Salo linna spordihoones mängu korraga kahel väljakul. Meie koosseisud said nime neid täna juhendanud abitreenerite nimede järgi, nii oli üks võistkondadest „Loic Geiler´i meeskond“ ja teine „Oliver Lüütsepa meeskond“.

Loic’i satsi kuulusid: sidemängija Robert Viiber, nurgaründajad Andrus RaadikStefan Kaibald ja Albert Hurt, tempomehed Mart Naaber ja Henri Treial, diagonaalründaja Oliver Venno ja libero Johan Vahter. Selle meeskonna vastu rivistus üles Soome valik, mida meie statistiku Alar Rikbergi sõnul võis vabalt ka nende A-koosseisuks nimetada.

Loic’i meeskond pidi tunnistama kaotust lõpptulemusega 1:3 (22:25, 25:18, 21:25, 20:25). Mäng kulges geimist geimi suurte tõusude ja mõõnadega, näiteks kaotatud esimeses geimis juhtisime veidi enne lõppu 21:18. Teise võitsime kindla ülekaaluga. Ometi kolmandat ega neljandat ja seega ka mängu võita ei õnnestunud.

Nägin, et mehed võivad mingil hetkel mängida väga hästi, aga meil on vaja palju paremaks minna, sest samas tekkisid ka minimõõnad, kus kaotasime mitu punkti järjest. Kindlasti peame olema mängus agressiivsemad,“ kommenteeris mängu käiku Geiler.

Eesti parimana tõi neljast geimist kolmes geimis mänginud Hurt 16/+8 punkti, Venno lisas 14/+2, Treial 12/+7 ja Naaber 11/+8. Kindlasti tuleb kiita Andrus Raadikut, kes vigastas soojenduse ajal tõsiselt sõrme, aga mängis sellegipoolest kahes esimeses geimis ja tõi meie meeskonnale 8/+4 punkti ning näitas ka meie nurkadest parimat vastuvõttu. Kahjuks osustus mängujärgse uuringu tulemus meie jaoks väga kurvaks - Raadiku sõrmeluu on puruks, ravi võtab umbes 2-3 nädalat ja see tähendab, et tema jaoks on see koondisehooaeg lõppenud.

Blokipunktid 15-13 Soomele, meie blokkidest 4 läksid Treiali arvele, Naaber ja Venno lisasid 3. Seviässad 8-7 meile. Vastuvõtuprotsent oli meil võõrustajatest parem - protsendid vastavalt 56 ja 47. Veidi jäime alla rünnakute efektiivsusega, Soomel õnnestumise protsent 43, meil 40. Silma jäi, et sidemängija Viiber ja diagonaal Venno ei leidnud head klappi - Venno suutis 39-st tõstest maha lüüa vaid 9 ehk 23%, samal ajal soomlaste resultatiivseimaks tõusnud nende diagonaalründaja Samuli Kaislasalo lahendas ära 27-st 15 ehk 56%.

Oliveri meeskonda kuulusid: sidemängija Markkus Keel, nurgaründajad Kristo Kollo ja Rauno Tamme, tempomehed Andri Aganits ja Alex Saaremaa, diagonaalründajad Taavi Nõmmistu ja Markkus Uuskari ning libero Silver Maar.

Lõpuks viiegeimiliseks kujunenud mängu läksime 1:0 ja 2:1 juhtima, ometi tuli vastu võtta kaotus 2:3 (25:22, 15:25, 25:22, 20:25, 10:15).

Oliver Lüütsepp kommenteeris mängu tulemust: „Meil oli väljakul segu vanadest olijatest ja uutest tulijatest. Selge see, et nii asjad perfektsel tasemel ei toimi, aga meil ei toiminud täna ka heal tasemel. Oleksin tahtnud näha kompaktsemat mängu, olime liiga laiali, ka mentaalsel tasemel. Peaksime rohkem fokusseerima igale pallivahetusele eraldi. On mille kallal tööd teha!

Oliveri satsi resultatiivseimad olid nurgaründajad Rauno Tamme 12/+4 ja Kristo Kollo 12/-6 punktiga. Nõmmistuga mänguaega jaganud diago Uuskari tõi 9/+6, samuti 9/+4 jäi Aganitsa arvele. Noor tempomees Saarema tõi 8/+2 ja Nõmmistu 7/+5 punkti.

Soomlastele jäime alla kõigis põhilistes mänguelementides - serviässades (8-11), blokipunktides (5-7), vastuvõtul (53%-61%) ja rünnakute efektiivsuses (38%-50%).

Järgmine kontrollmängude päev soomlastega juba homme, neljapäeval. Sarnaselt tänasele lähevad samaaegselt vastamisi kummagi rahvuskoondise kaks võistkonda. Mängude algus kell 17:30.

Reedel kell 17:45 Salos ametlik maavõistlus Soome - Eesti.

Otseülekanded Salost võrkpalliliidu Facebooki kanalis.