29.12.201916:20
TalTech/Tradehouse naiskond. Foto: Gertrud Alatare

Naiste karikafinaalis kohtusid sarnaselt eelmisele aastale Tartu Ülikool/Bigbank ja TalTech/Tradehouse, 3:1 (25:12, 23:25, 26:24, 25:20) võidu võttis TalTechi naiskond.

Võitjate resultatiivseim oli 13 punktiga (+7) Maria Säästla, 12 silma (+11) lisas Eliisa Peit ja 10 punkti panustasid nii Mari Loorman kui Kristel Moor (efektiivsus vastavalt +9 ja +2). TalTechi vastuvõtt oli 37%, rünnakuid lahendati 40-protsendiliselt, blokiga saadi 9 (Loormanilt 4 sulustamist) ja serviga 8 punkti (servil tehti 8 viga).

Tartu naiskonna edukaimana tõi 19 punkti (+11) Kadi Kalm, 14 punkti (+2) lisas Ingris Suvi. Tartu vastuvõtt oli 36%, rünnak 31%, blokiga saadi 8 ja serviga 9 punkti (eksiti 14 servil).

Võitjate peatreener Marko Mett: "Peaksime tegelikult koguaeg nii mängima nagu esimeses geimis. Võimu ja vahetusi, kõike on meil ju rohkem kui vastasel. Aga Tartu sai mingil hetkel hoo sisse ja me jäime justkui rongi alla, ent suutsime sealt veel välja tulla. Pingelangus on suur, sest finaal on finaal. Au Tartu naiskonnale, ma ise küll ka nimetasin meid favoriitideks, aga Tartu on siiski tiitlikaitsja. Kokkuvõttes tegime selle ära, mis me selle võistkonnaga tegema pidime."

Tartu algkoosseis: Liis Noormets, Laura Reiter, Kadi Kalm, Renate Pikk, Mari Arak, Ingris Suvi, liberod Marje Rosenblatt ja Mailis Pajumägi.

TalTechi algkoosseis: Julija Mõnnakmäe, Kristel Moor, Mari Loorman, Eliisa Peit, Merilin Paalo, Maria Säästla, liberod Kristi Nõlvak ja Kärt Unt.

Mängu esimene geim kulges tasavägiselt, kuni Tallinna naiskond vastaste eksimuse järel 11:8 ette pääses. Tartu vahetas Pika asemele mängu Ingrid Kiiski. TalTech suurendas vahe üsna pea juba seitsmepunktiliseks (17:10) ning suurt edu ei loovutanud, esimese vaatuse lõpetas Moori rünnak - 25:12 ja TalTech asus mängu juhtima 1:0.

Teises geimis oli Tartul tagasi algkoosseis ja Pikk viis tiitlikaitsja 8:5 juhtima ning TalTechi peatreener Marko Mett kasutas mõtlemisaega. Tartlannad jätkasid aga sama hooga ja Kalmu rünnaku järel juhiti juba 13:8. Nüüd püüdis pealinna naiskond vahetustega muutust tuua ja Kadi Kullerkann asendas Moori, Kaisa Bahmatšev vahetas puhkama Mõnnakmäe. TalTechi pingutused kandsid vaikselt vilja ja vahepeal väga suureks läinud vahe mängiti vaid ühepunktiliseks - 22:21 ning vastaste tehnilise praagi järel oli tablool 23:23 viik. Kaks järgmist punkti kuulusid aga Tartule - 25:23.

Kolmas vaatus kulges kuni geimi keskpaigani tasavägiselt, seejärel haaras initsiatiivi Tartu, ent lõpp läks taas põnevaks. 22:22 viigiseisust sai 23:23 viik, esimese geimpalli teenis Tartu - 24:23. Seda ei suudetud aga realiseerida, sest Kullerkann ründas blokist auti ning viigistas taas seisu. Äss TalTechi poolel servima tulnud Melissa Varlõginalt - 25:24 ja ka järgmine punkt TalTechile - 26:24.

Peidi temporünnak andis neljanda geimi alguses kolmepunktilise edu TalTechile - 9:6. Geimi keskel oli pärast Kalmu kaht järjestikust ässa vahe vaid punkt - 16:15 TalTechile. Õige pea oli tablool 17:17 viik, seejärel haaras TalTech kahepunktilise edu, kuid seegi sulas - 19:19. Geimi lõpus olid kindlamad TalTechi mängijad, mängu lõpetas TalTechi blokk, tulemuseks 25:20! Kogu mäng seega TalTechile 3:1.

Viimasel kuuel aastal on karikavõiduni jõudnud TalTech (2014, 2015), Kohila Võrkpalliklubi (2013, 2016) ja Tartu Ülikool (2017, 2018). Seejuures moodustasid 2014.-2016. aastal finaalpaari just TalTech ja Kohila, enne seda, 2013. aastal mängis Kohila finaalis Tartu Ülikooliga, 2017. aastal kohtus Tartu Ülikool finaalis Tallinna Ülikooliga ja eelmisel aastal TalTechiga. 2010.-2012. aastal valitses karikavõistlusi Viljandi Metall, 2008.-2009. aastal GMP ja 2006.-2007. aastal Viimsi VK Milstrand/EBS.