01.07.201813:00
(Foto: cev.lu)

Venemaal Anapas jätkuvad kuni 20-aastaste rannavõrkpalli Euroopa meistrivõistlused on Eesti võistkondade jaoks lõppenud. Noormeestel õnnestus alagrupist edasi pääseda, neidudel mitte.

Jade Šadeiko ja Maria Säästla (14. paigutus) jäid alagrupis võiduta, kui kolmes mängus geimivõiduni ei jõutud. Neljapäeval kaotasid meie neiud 0:2 (16:21, 18:21) tulemusega 19. asetuse saanud Kürpose ja 0:2 (14:21, 9:21) 30. asetusega Šveitsi võistkonnale. Reedeses kohtumises tunnistati Itaalia esinduse (3. asetus) 2:0 (22:20, 21:13) paremust. Šadeiko ja Säästla lõpetasid EM-i seega 25.-32. kohaga.

Neljapäevases mõlemas mängus leppisid kaotusega ka Märt Tammearu ja Timo Ander Lõhmus (23. asetus). Esimeses mängus jäid Tammearu ja Lõhmus 1:2 (21:19, 12:21, 12:15) alla 10. paigutusega Rootsi ja teises 1:2 (21:18, 19:21, 11:15) 7. paigutusega Austria võistkonnale. Reedeses kolmandas vastasseisus võeti 26. asetusega Iisraeli võistkonna üle 2:0 (21:12, 21:18) võit, mis viis meie noormehed alagrupist edasi.

Play-offi esimeses ringis läksid Tammearu ja Lõhmus laupäeval vastamisi 5. asetusega Norra võistkonna Jakob Solgaard Thelle - Karl Jorgen Mosvoldiga. Vaid 32 minutit kestnud kohtumine lõppes Norra esinduse 2:0 (21:12, 21:16) ülekaaluga, millega lülitati eestlased edasisest konkurentsist välja. Eesti võistkonnale läks 32 paari hulgas kirja 17.-24. koha jagamine.

Tänases finaalis selgitavad Euroopa meistri Venemaa ja Prantsusmaa duo.