06.08.202020:30

Eesti rahvusmeeskond kohtus Võrus Läti koondisega ning võttis 3:1 (20:25, 25:22, 25:21, 25:22) võidu. Sama vastasega kohtutakse ka homme ja ülehomme Tartus, need mängud peetakse pealtvaatajateta. Otsepilti näitab Postimees.

Avo Keele juhendatava Läti jaoks oli tegu suve esimese kontrollmänguga, mis on osa ettevalmistusest augusti lõpus peetavateks EM-valikmängudeks. Eesti on ühe korraldajamaana koha finaalturniiril taganud ja valikmänge pidama ei pea.

Eesti resultatiivseim oli 24 punktiga (+15) Oliver Venno, Martti Juhkami lisas 13 silma (+1) ning 10 punkti kanti nii Henri Treiali kui Kristo Kollo arvele. Eesti vastuvõtt oli 63%, rünnak 53%, blokiga saadi 6 ja serviga 4 punkti (20 viga). Läti edukaim oli 23 punktiga (+12) Hermans Egleskalns. Läti vastuvõtt oli 42%, rünnak 48%, blokipunkte saadi 7 ja servipunkte 2 (eksiti 18 pallingul).

Peatreener Cédric Énard tunnistas, et tänase mängug ta väga rahule ei jäänud. "Võit on võit ja selle üle on hea meel. Aga mängupilt polnud selline, mille üle rõõmustada. Oleme trennides näidanud häid asju, aga täna ei suutnud me end täielikult realiseerida. Vaatame videot ja püüame asjad korda saada," ütles juhendaja ja kiitis mängu muutuse toonud sidemängija Robert Viiberit. "Markkus ei mänginud kehvasti ja mul pole talle etteheiteid, lihtsalt asjad ei sujunud ja midagi tuli muuta. Vibu (Viiberi hüüdnimi) mängis hästi ja tõi muutuse, hea töö."

Eesti koondise algkoosseis: Markkus Keel, Oliver Venno, Kristo Kollo, Martti Juhkami, Henri Treial, Andri Aganits, libero Silver Maar. Läti algkoosseis Vladislavs Blumbergs, Hermans Egleskalns, Romans Sauss, Deniss Petrovs, Atvars Ozolins, libero Ingars Ivanovs.

Avageimis sai end paremini käima Läti, kes sai 15:15 seisult järjest kuus punkti ja võitis avavaatuse 25:20. Teises geimis jätkas Eesti samas koosseisus. Geimi keskel pääsesid Avo Keele hoolealused kolmepunktilisse eduseisu - 14:11. Peatreener Cédric Énard vahetas sidemängijaid ja Markkus Keele asemele sekkus Robert Viiber. Hea blokk viis Eesti geimi lõpus ette 22:21 ning see geim kuulus koduvõistkonnale 25:22.

Kolmandas geimis tulid väljakule need, kes teise lõpetasid. Kollo blokist auti rünnak viis Eesti ette 8:5, edasi mindi punkt-punktis. Venno ässa järel juhtis Eesti 20:18 ning meie 23:20 eduseisul kasutas Avo Keel veel mõtlemisaega. Juhkami tagaliinirünnak lõpetas geimi Eestile 25:21. Neljaski geim kulges suuremalt jaolt eestlaste mõnepunktilises eduseisus. Venno ässa järel oli Eesti ees 19:17 ning geim võideti 25:22.

Enne mängu algust kinkis Eesti meeskond olümpiavõitja Viljar Loori vanimale tütretütrele Liis-Marii Vilemile jalgratta, tähistamaks 40 aasta möödumist Loori olümpiavõidust. Liis-Marii mängib samuti võrkpalli, tema treeneriks on Ellen Liik. Nooremad õed Kreete-Liis (tegeleb kergejõustikuga) ja Kerli-Liis (tegeleb tennisega) said kingituseks Eesti koondise fännisärgid.

Juubelimeene anti üle 26. juulil 60. juubelit tähistanud Võrus sündinud võrkpallurile Marina Kaschile, kes on 1979. aasta Euroopa juunioride meister, mitmekordne Eesti meister ja viiel korral Eesti parimaks naisvõrkpalluriks valitud.

Ajakava:

6.08 kell 18.00 Eesti - Läti (Võru spordikeskus) 3:1 (20:25, 25:22, 25:21, 25:22)