15.09.201922:10
Eesti vs Tšehhi EMil. Foto: Gertrud Alatare

Eesti rahvusmeeskond pidas Euroopa meistrivõistluste finaalurniiril Hollandis Rotterdamis kolmanda alagrupimängu, kui Tšehhi vastu saadi 0:3 (18:25, 32:34, 26:28) kaotus.

Kui avavaatuse kaotas Eesti väga kindlalt, siis teises geimis näidati võitluslikku mängu. Teine geim kujunes tõeliseks maratoniks ja selle keerasid tšehhid enda kasuks seisuga 34:32, Eesti päästis koguni 10 geimpalli. Kolmas geim oli samasugune triller nagu eelminegi, ent taas olid otsustavatel hetkedel kindlamad vastased, võites geimi 28:26 ja kohtumise seega 3:0. Kolmandas geimis oli Eestil seejuures kasutada neli geimpalli. Eesti jätkab EMil seega kolme kaotusega.

Eesti edukaim oli täna 17 punktiga (+7) Robert Täht, 12 punkti (+7) lisas Kristo Kollo ja 9 punkti (+5) panustas Ardo Kreek. Eesti vastuvõtt oli 37%, rünnak 53%, blokiga saadi 6 ja serviga 5 punkti (eksiti 10 pallingul). Tšehhi meeskonna resultatiivseimana tõi Jan Hadrava 23 punkti (+16), tšehhide vastuvõtt oli 51%, rünnak 61%, blokipunkte kogunes 6, servipunkte 10 (servivigu tehti 18).

Peatreener Gheorghe Crețu jäi rahule, et meeskond võitles iga palli nimel, kuid otsustavatel hetkedel ei suudetud rünnakul näidata piisavat otsustavust. "Esimeses geimis riskisid nad servil hullumeelselt ja pallid läksid sisse. Ütlesin meestele, et nad jääksid rahulikuks, sest pole võimalik, et tšehhid terve mängu sedasi servida suudaksid. Teises geimis oligi hoopis teistsugune mäng, ent geimi lõpus ei suutnud me mitut palli punktiks lüüa, nemad aga riskisid taas. Meil oli mitu momenti, kus mäng oli meie kätes, aga me ei teinud oma asju lõpuni, ei suutnud skoori teha. Võiduks olnuks vaja paremini rünnata," kommenteeris juhendaja. "Ja Tšehhi tegutses täna hästi. Tänases kohtumises oli võitlust iga palli nimel ja mängisime head võrkpalli, ent neil oli servijõudu rohkem. Turniir on läbi siis, kui kõik mängud on läbi, seni on meil siiski väike võimalus edasi pääseda ja ma püüan meestel motivatsiooni üleval hoida. Me oleme võitlejad ja usume seni, kuni mingigi võimalus on," lisas juhendaja.

Andri Aganits lisas, et meeskond pole suutnud sel suvel varasemate aastatega sarnast head hoogu leida. "Terve suvi on meil oma mängu jooksma saamisega probleeme olnud. Kui geimi lõpud libisevad teisele poole - mida me eelnevatel suvedel oleme endale kallutanud - siis tänagi Hadrava lõpetas iga geimi ässaga. See ongi enesekindlus. Tuleb järeldused teha ja pea püsti edasi minna. Tuleb võidelda ja mitte alla anda," sõnas temporündaja.

Eesti on D-alagrupis viimasel, kuuendal kohal. Liider on täiseduga Poola (kaks võitu kahest mängust, 6 punkti), kes täna sai 3:0 jagu Hollandist. Kolmest mängust kaks võitnud Hollandi on teisel kohal (6 punkti), Tšehhi kolmas, Montenegro neljas ja Ukraina viies (kõik kolm on võitnud kahest mägnust ühe ja kogunud 3 punkti). Alagrupist pääseb edasi neli paremat.

Vaata kõiki tulemusi ja tabeliseisu.

Eesti algkoosseis: Kert Toobal, Renee Teppan, Robert Täht, Kristo Kollo, Andri Aganits, Ardo Kreek, libero Rat Rikberg.

Mäng algas keeruliselt, Eesti jäi servi vastuvõtul ja ka vastaste blokiga hätta, kiirelt vaatas tabloolt vastu 2:7 kaotusseis ning Cretu kasutas mõtlemisaega. Õnneks suudeti kosuda ja jõuti kahe punkti kaugusele, ent siis läksid tšehhid Kreegi rünnakueksimuse järel ette 12:6. Geimi keskel sekkus Martti Juhkami Teppani asemele diagonaali, kaotusseis aga aina suurenes ja Tšehhi oli pärast Tähe rünnakut peal 19:12. Toobali asemele tuli mängu Markkus Keel. Geim kindlalt Tšehhile, seisuks 25:18. Täht tõi avageimis 7 punkti, Eesti vastuvõtt oli vaid 35%.

Teppan tuli teises vaatuses tagasi väljakule nagu ka Toobal, ülejäänud mehed samad, kes alustasid. Tähe serviässa ja Kreegi bloki järel saime ette 4:1, sellele järgnes Kollo punkt. Veel üks edukas rünnak Kollo esituses ja meie edu oli 6:2. Kollo jätkas sama heas hoos nagu eile ja pärast tema järjekorset rünnakut võtsid tšehhid aja maha (7:2). Tšehhid eksisid korduvalt servil, Eesti suutis võrreldes eilsega servijoone taga aga paremini esineda ja Kreegi äss andis meile 14:9 edu. Vastased jõudsid aga meie tehnilise praagi toel kahe punkti kaugusele (14:12). Aganitsa planeeriv serv läks ässaks, andes Eestile 18:14 eduseisu ja meeskonda toetama sõitnud 1500-pealine fänniarmee tegi põrgulärmi. Ent pärast Hadrava ässa kahanes vahe kahepunktiliseks ja Cretu võttis aja maha. Tšehhi ässpallingu järel oli vahe minimaalne ja veel ühe ässa järel vaatas tabloolt juba vastu 20:20 viik. Uus mõtlemisaeg Cretult. Geimi lõpp kulges punkt-punktis, kuni Tšehhi seisul 24:22 esimese geimpalli sai. Selle luhtas Aganits ja ka jägmine punkt läks Aganitsale! Seis viigis 24:24. Uus geimpall oli tšehhidel seisul 25:24, kuid siis ründas edukalt Teppan. Uuesti geimpall tšehhidel 26:25, ent see lõppes serviveaga, taas viik 26:26. Järjekordse geimpallini jõudsid tšehhid - 27:26, ent taas eksisid vastased servil. Tšehhil uus geimpall 28:27, ent meie blokk neutraliseeris vastaste rünnaku. Kreegi serviviga andis järgmise geimpalli tšehhidele seisul 29:28, järgmise punkti tõi tagaliinist Täht - 29:29. Teppani servi läks pikaks.. Täht tõi punkti Eestile - 30:30. 31:30 Tšehhil ei-tea-mitmes geimpall, ent taas läks serv auti ja uuesti tablool viik. 32:31 Tšehhil jälle võimalus geim võita, ent taas päästis Täht Eesti meeskonna - 32:32. 33:32 Tšehhi peal ja selle geimpalli realiseeris Tšehhi ässaga, võites maratongeimi 34:32.

Kolmandas geimis jätkas Eesti poolel sama koosseis. Eesti jäi Hadrava punkti järel taha 4:7. Juhkami asendas taas Teppanit. Kreegi servivea järel juhtis Tšehhi 12:8, ent eestlased suutsid väja võidelda 14:14 viigi. Edasi jätkus punkt-punkti võitlus, kuni Eesti pääses ette 20:17. Edu kasvatati juba neljapunktiliseks (22:18), ent taas tegutseti otsustavate punktidel ebakindlalt ning Tšehhi jõudis punkti kaugusele (22:21) ja Cretult mõtlemisaeg. Tähe tagaliinirünnak tõi meile esimese geimpalli seisul 24:22, fännid olid püsti. Ent servima tulnud Keel põrutas võrku ja tšehhid vastasid sellele ässaga - 24:24. Täht blokist auti ja teine geimpall seisul 25:24, selle suutsid vastased samuti neutraliseerida ja taas oli seis viigis - 25:25. Kreek tempost ja kolmas geimpall 26:25, aga Tähe rünnak lendas tribüünile. Hadrava kaks serviässa lõpetasid geimi Tšehhile 28:26 ja mängu 3:0.

Järgmisena kohtub Eesti juba Amsterdamis peetavas mängus teisipäeval kell 21.00 Hollandiga.

Vaata kõiki tulemusi ja tabeliseisu!

Rahvusmeeskonna koosseis EMil: Kert Toobal, Markkus Keel, Renee Teppan, Hindrek Pulk, Ardo Kreek, Timo Tammemaa, Andri Aganits, Andrus Raadik, Rauno Tamme, Kristo Kollo, Robert Täht, Martti Juhkami, Rait Rikberg, Silver Maar. Peatreener Gheorghe Crețu, treenerid Rainer Vassiljev ja Alar Rikberg, statistik Märt Pajusalu, ÜKE treener Mirko Fasini, mänedžer Robin Ristmäe, füsioterapeut Gardo Maruste, massöör Jüri Mälk.

Kõikidest Eesti mängudest näitavad otsepilti Kanal 12 ja Postimees, otsereportaaže saab kuulata Vikerraadiost.