30.07.202020:45
Eesti ja Soome sõprusmäng Paides. Foto: Dmitri Kotjuh/Järva Teataja

Eesti rahvusnaiskond pidas teise kontrollmängu Soome vastu ning kuigi jäädi 0:2 kaotusseisu, suudeti võtta 3:2 (26:28, 18:25, 25:18, 25:17, 15:11) võit. Homme kell 11.45 kohtutakse sama vastasega uuesti, seda mängu näeb vaid Paides kohapeal.

Võrreldes esimese mänguga alustas Eesti teise koosseisuga, ent mängu jooksul tehti palju vahetusi. Algkoosseisus jooksid platsile Julija Mõnnakmäe, Kadi Kullerkann, Polina Bratuhhina-Pitou, Hanna Pajula, Eliise Hollas, Eliisa Peit, libero Anu Ennok. Tasavägise avageimi suutsid otsustavatel hetkedel enda kasuks keerata soomlannad, kuigi geimpalle oli kasutada mõlemal - avavaatus 28:26 Soomele. Samas koosseis tuli Eesti naiskond platsile ka teises geimis, ent 12:16 kaotusseisul vahetas Nette Peit välja Polina Bratuhhina-Pitou, Liis Kullerkann tuli mängu Eliisa Peidi asemel. Algusest lõpuni soomlannade taktikepi järgi kulgenud geimi võitsid põhjanaabrid tulemusega 25:18.

Kolmanda geimi alguses tuli esmakordselt väljakule Kristiine Miilen, Nette Peit läks puhkama. Vahetus tehti ka tempoosakonnas, kus Eliisa Peit vahetas välja Eliise Hollase. Geimi keskel vahetas noor Eva Liisa Kuivonen välja Bratuhhina-Pitou ja tõi kiirelt kaks punkti, viies Eesti ette 12:10. Mäng muutus ladusamaks ja vahet suudeti hoida ning see vaatus kuulus kindlalt Eestile - 25:18.

Neljandas vaatuses jätkati sama koosseisuga nagu kolmas lõpetati ja Kuivoneni kaks ässa viisid Eesti ette 5:3. Liis Kullerkannu rünnak viis kodunaiskonna juhtima 13:8. Geimi keskel tehti meie poolel mitu vahetust - naasid Bratuhhina-Pitou ja Hollas, puhkama läksid Kuivonen ja Liis Kullerkann. Miileni blokk andis Eestile 20:13 edu, geimi lõpus tuli Hollas Peidi asemele tagasi. Geimi võitis Eesti 25:17 ning mängu võitja selgitamiskes läks sarnaselt eilsele vaja viiendat vaatust.

Otsustavas geimis tulid platsile Mõnnakmäe, Kadi Kullerkann, Bratuhhina-Pitou, Miilen, Hollas, Liis Kullerkann ja Ennok. Miilen viis Eesti ette 7:4, Mõnnakmäe bloki järel juhiti 12:7 ning geimi ja mängu lõpetas Miileni rünnak - 15:11 ning kogu mäng seega 3:2.

Resultatiivseimaks tõusis 20 punktiga (+16) Kadi Kullerkann, 12 silma (+10) panustas Kristiine Miilen ja võrdselt 8 punkti tõid sidemängijast kapten Julija Mõnnakmäe ja Polina Bratuhhina-Pitou (efektiivsus vastavalt +8 ja -1). Meie naiskonna vastuvõtt oli 34%, rünnak 41%, blokipunkte teeniti 22 (5 sulustamist sai kirja Kadi Kullerkann, 4 Eliise Hollas) ning servil löödi 6 ässa ja tehti 8 viga. Soome parimana tõi 15 punkti (+2) Emmi Riikilä. Soomlannade vastuvõtt ja rünnak olid mõlemad 42%, blokist saadi punkte 6, serviga 11 (tehti 2 viga).

Peatreener Lorenzo Micelli ütes, et võrreldes eilsega oli mängupilt tunduvalt parem. "Täna me mängisime! Mul on hea meel, et eilse järel suudeti oma mängus muudatusi teha," sõnas juhendaja. "Olen rahul, et võitsime. Võitlesime ka eile, aga täna olime otsustavamad, see on minu jaoks oluline. Homme on selle turniiri otsustav mäng, kes võidab, on järelikult parim," lisas peatreener. 4 punkti toonud 17-aastase Kuivoneni ilus esitus Micellit ei üllatanud. "Ta on trennis näidanud palju paremat mängu, aga oli täna kahtlemata tubli. Igaüks, kes meil varumängijate seas on, suudab midagi väljakule tuua."

Eva Liisa Kuivoneni intervjuu:

Kontrollmängude ajakava:

29.07 kell 18.00 Eesti - Soome (Paide, E-Piim spordihoone) 2:3 (24:26, 25:16, 26:24, 11:25, 14:16)

31.07 kell 11.45 Eesti - Soome (Paide, E-Piim spordihoone)

4.08 kell 18.00 Eesti - Läti (Paide, E-Piim spordihoone)