24.11.201914:35

Rae spordikoolis treenerina töötav Ellen Liik pälvis Rae valla 153. aastapäeva pidulikul vastuvõtul kõrgeima autasu, valla aukodaniku tiitli.

Liik pälvis eelmise aasta lõpus toimunud EV100 Spordiaasta Tähed auhinnagalal Eesti Kultuurkapitali kehakultuuri ja spordi sihtkapitali aastapreemia kui Eesti võrkpalli pikaajaline edendaja koondise mängijana, võrkpallitreenerina, õppejõuna ja koolitajana ning õppematerjalide loojana.

Treenerina üle 50 ja mängijana üle 60 aasta tegutsenud Liik on täiskasvanute hulgas tulnud kokku kümme korda Eesti meistriks. Ta on korduvalt pälvinud Eesti aasta võrkpallitreeneri autasu, kirjutab Rae Sõnumid.

2014. aastal omistati Liigile tähtajatu meistertreeneri kutsekvalifikatsioon. Selle omanikke on Eestis vaid ühe käe sõrmede jagu. Liik on tegutsenud võrkpalli kutsekvalifikatsiooni komisjoni esimehena, viinud läbi võrkpallitreenerite tasemekoolitusi, esinenud lektorina mitmetel koolitustel ja valmistanud õppevideo „Võrkpalli algõpetus“.

Venemaal, Soomes, Belgias, Ungaris, Austrias, Ameerikas, Kanadas ja Poolas end erialaselt täiendamas käinud Liik on Aleksander Rünga ja Aino Huimerindi kõrval kolmas inimene, kes Eestis võrkpalliõpiku on koostanud. Inglise, vene ja soome keelt valdava naise sulest on ilmunud viis õppesuunitlusega raamatut, mis on suunatud treeneritele, kehalise kasvatuse õpetajatele, harrastajatele ning kõigile võrkpallist huvitatuile.

Loe pikemat usutlust Ellen Liigiga Rae Sõnumitest.

Kommenteeri uudist

Ellen Liik pälvis Rae valla aukodaniku tiitli