28.03.201508:40
Elva Gümnaasiumi poisid

Viljandis lõppenud Kooliliiga (6.-9. klassid) 11. hooaja finaalturniiril selgus reedel poiste ja tüdrukute paremusjärjestus, kui medaleid püüdis 8 poiste ja 7 tüdrukute võistkonda. Poiste turniiril kaitses mullust esikohta Elva Gümnaasium, tüdrukute arvestuses vahetas Häädemeeste Keskkool eelmise aasta hõbemedali tänavu kõige kirkama autasu vastu.

Finaalturniiri süsteem nägi ette, et esmalt mängisid võistkonnad alagrupis, misjärel pääsesid mõlema alagrupi kaks paremat edasi 1.-4. koha gruppi. Ülejäänud poiste võistkonnad jätkasid mänge 5.-8. kohale ja tüdrukud 5.-7. kohale.

Häädemeeste Keskkooli tüdrukud

Poiste turniiri 1.-4. koha grupis võitis esikolmik kolmest mängust kaks, kogudes võrdselt 5 punkti. Seega pani paremusjärjestuse paika geimide suhe. Parim (5:2) oli see Elva Gümnaasiumi poistel, kes kaitsesid nii eelmise aasta esikohta. Hõbemedali saavutas Tallinna Humanitaargümnaasium, kellel oli geimide suhe 4:2. Pronksmedalid riputati Häädemeeste Keskkooli poiste kaela, kes võitsid neli geimi ja kaotasid kolm. Raasiku Põhikool kaotas 1.-4. koha grupis kõik kolm mängu 0:2, saavutades siiski tubli neljanda koha. Eelmisel aastal tuli Elva Gümnaasiumi järel teiseks Kolga Keskkool ja kolmandaks Kalmetu Põhikool.

Tüdrukute turniiril kogus 1.-4. koha grupis parimana 6 punkti Häädemeeste Keskkool, kes vahetas mulluse teise koha tänavu esikoha vastu. 5 punktiga tuli teiseks Põltsamaa Ühisgümnaasium ja 4 punktiga kolmandaks Narva Pähklimäe Gümnaasium. Noarootsi Kool saavutas neljanda koha. Eelmise aasta parim Lähte Ühisgümnaasium finaalturniirile ei jõudnud.