23.09.202015:00

  Eesti Võrkpalli Liidu selle sügise koolikülastused algasid Ida-Virumaal Mäetaguse põhikoolis, kus võrkpalli kiirõpetuse viisid lastele läbi EVF-i noortetöö arendusjuht Rando Soome ja endine Eesti koondislane Argo Arak.

  EVF tõi Mäetagusele omalt poolt kingituseks võrkpalle, millele Argo Arak ka autogrammid kaasa kirjutas. Soome ja Arak viisid läbi kaks näidistundi, kus lastele õpetati tehnikat ja julgustati ka treeningutega liituma.

  Tunnid motiveerisid liikuma ka lastega saali tulnud aineõpetajaid, kes paralleelselt lastega, lõid ka omavahel mõnedes harjutustes kaasa. Näidistunnid lõppesid lõbusate pallilahingutega, mis Mäetaguse kooliperele eriti meelt mööda olid.

  Mäetaguse kooli kehalise kasvatuse õpetaja Toomas Valdre sõnul andis võrkpallirahva külaskäik lastele lisamotivatsiooni liikumiseks ja tõstis huvi võrkpalli vastu. Ka Kooliliiga võrkpalliturniiridel osalenud Mäetaguse põhikooli lapsed kogunevad korra nädalas kooli võimlasse võrkpalliringi raames ja tublimad on liitunud ka lähedal oleva Jõhvi treeningutega.

  "Lapsed said nendest näidistundidest palju lisaenergiat," kiitis õpetaja Toomas Valdre.

  Esmakordselt sellisel külaskäigul osalenud endine Eesti koondislane ja neljakordne Eesti meister rannavolles Argo Arak kiitis laste tehnika algtaset ning mainis, et nõnda paljude säravate silmade nägemine tegi kohtumisest meeldejääva sündmuse. "Õpetajad on teinud koha peal väga head tööd," ütles Arak.

  EVF-i külaskäigud jätkuvad koroonareegleid arvestades juba järgmisel nädalal, kui ees ootab kohtumine Tabivere lastega.

  Kommenteeri uudist

  Endised tippmängijad õpetasid Mäetaguse koolis lastele võrkpalli