Sloveenia - Venemaa (Foto: cev.eu)

Euroopa meistrivõistlusi alustas 24 meeskonda, nüüd jätkab neli paremat. Ei saadud läbi üllatusteta.

Sensatsiooni serveeris 2015. aasta EM-i hõbe Sloveenia, tõugates veerandfinaalis medalinõudlejate hulgast välja tiitlit kaitsta üritanud Venemaa 3:1. Teine vapper tujurikkuja oli Ukraina, kogudes alagrupis kolm võitu ja kaks kaotust. Meiega sama masti ukrainlased edestasid Tšehhit, Montenegrot ja Eestit. Kaugele ei jäänud Ukraina ka pääsust poolfinaali, kaotades veerandfinaalis heas vormis Serbiale vaid 2:3 (21, -23, -22, 19, -9).

Poola lõi Saksamaad 3:0 ja Prantsusmaa Itaaliat 3:0. Poolfinaalis kohtuvad Poola ja Sloveenia ning Prantsusmaa ja Serbia, poolfinaalid mängitakse 26. ja 27. septembril. Oma meeskonnaga olid rahul põhjanaabrid, Soome pääses 16 parema sekka, lõpptulemuseks kirjutati 14. koht.

Kõva kriitikat saab praegu Venemaal koondist juhendav Tuomas Sammelvuo. Põhiliselt heidetakse soomlasele ette ülemäärast eksperimenteerimist, kindlat algkoosseisu tal välja ei kujunenudki. Hädas oldi sloveenide servidega, ikka ja jälle nenditi lihtvigade laastavat mõju. Sammelvuod kohe vallandama tõenäoliselt ei hakata. Kõik eelnenu antakse andeks, kui Tokyo olümpiamängudel hästi läheb.