07.03.202016:20
Tartu Ülikool/Bigbank kodusaalis (Foto: skduo)

Naiste Balti liiga põhiturniiri teisena lõpetanud Tartu Ülikool/Bigbank ei suutnud finaali murda, jäädes poolfinaalis alla põhiturniiri kolmandale Riia Võrkpallikoolile. Teise finalisti selgitavad TalTech/Tradehouse ja TK Kaunas VDU. 

Eelmisel kahel hooajal finaalis mänginud ja 2018. aastal meistriks kroonitud Tartu naiskond alustas Jüri Spordihoones peetud poolfinaali tänavu tugevuselt kolmandas eurosarjas osalenud Riia esinduse vastu edukalt, kui tasavägine avageim kallutati 25:22 tulemusega enda kasuks. Seejärel tartlannade mäng lagunes ja lätlannad võtsid kindla 3:1 (-22, 15, 11, 14) võidu. 

Tartu võistkonna ridades keegi kahekohalise resultaadini ei jõunud, resultatiivseimana kogus Laura Reiter 8 punkti. Võitjate poolel oli suurepärases hoos liiga resultatiivseim mängija Marta Kamelija Levinska, kes lõpetas kohtumise 30 punktiga. Tartlannad jäid täna hätta lõunanaabrite serviga, kui endale lasti lüüa koguni 13 ässa. Vastuvõtuprotsendiks kujunes seejuures vaid 25. Lätlannade vastuvõtt oli 42%. Rünnakuid lahendasid võitjad 45- ja kaotajad 34-protsendiliselt. 

Kell 18 alustavad teise finalisti selgitamist põhiturniiri parim TalTech/Tradehouse ja põhiturniiril viiendaks tulnud TK Kaunas VDU. Kohtumine on nähtav sport.postimees lehel. 

Kommenteeri uudist

Finaali ukse taha jäänud TÜ/Bigbank lagunes pärast avageimi võitu