02.11.201918:30
Gerardo's Toys/Neemeco (Foto: Gertrud Alatare)

Naiste Eesti karikavõistlustel sündis täna üllatus, kui esiliigas palliv Gerardo`s Toys/Neemeco võitis veerandfinaalseeria avamängus Famila/Võru Võrkpalliklubi. Edasipääseja selgub Võrus.

Koduväljakul mänginud Gerardo`s Toys/Neemeco asus kohtumist juhtima, kuid õige pea leiti ennast 1:2 kaotusseisust. Võrulannad seejärel enam geimivõiduni ei jõudnud, kui võõrustajad võtsid neljanda geimi 25:18 ja viienda 15:12 paremusega 3:2 (23, -18, -18, 18, 12) võidu.

Võitjatele tõid neli mängijat kahekohalise punktisumma, resultatiivseimana kogus Anna-Liisa Peetmaa 20 punkti, jäädes seejuures 16-ga plussi. Keiu Kasch assisteeris 19, Kädi Böckler 13 ja Gerli Enula 10 punktiga. Võrulannade ridades lõpetasid Salme Adeele Hollas ja Margot Saharov mängu 21, Mari-Liis Graumann 17, Kerli Kubi 14 ja Haide Haring 10 punktiga. Hollase kasutegur +17 osutus mängu parimaks.

Koduvõistkond saab täna rahule jääda serviga, kui kolme vea juures löödi 11 ässa. Kui võõrustajad jäid servil kaheksa punktiga plussi, siis võrulannad omakorda kolmega miinusesse - 7 ässa juures tuli 10 eksimust.

Võrus peetava otsustava mängu toimumisaeg selgunud ei ole, nimetatud paari võitja kohtub poolfinaalis TalTech/Tradehouse`iga. Teisel tabelipoolel on koha poolfinaalis taganud tiitlikaitsja Tartu Ülikool/Bigbank, kes ootab vastast paarist VK Kramp N1 ja Audentese SG/Noortekoondis. Avamängu võitis 3:0 tulemusega Audentese SG/Noortekoondis, seeria teine mäng on kavas 6. novembril kell 19.30 Tallinna Heleni Koolis.