Võrkpalliaasta 2019 hakkab lõppema. Välja selgitamata on veel vaid Eesti karikavõitjad. Karikavõitjad selguvad 29. detsembril Saku suurhallis. Samal õhtul kuulutatakse võrkpalli juubeligalal välja Eesti parim nais- ja meesvõrkpallur.

Siia aastasse mahub palju. Jaanuaris kindlustas Eesti rahvusnaiskond võitudega Rootsi ja Soome üle ajaloolise pääsu võrkpalli Euroopa Meistrivõistluste finaalturniirile. Kevadel tuli Tartu Ülikool/Bigbank naiste Balti liigas 2. kohale, meeste Credit24 Meistriliiga võidu võttis Bigbank Tartu. Naiste Eesti meistriks tuli taas Tartu, meeste seas võitis vabariigi meistritiitli Pärnu Võrkpalliklubi.

Rahvuskoondised mängisid suvel Euroopa liigades. Naiskond läbis Hõbeliiga kahe võidu ja nelja kaotusega, meeskond sai tänu Euroopa Kuldliiga finaalturniiri korraldaja staatusele koosseisudega eksperimenteerida, aga Kuldliiga lõppes siiski pettumust valmistava 4. kohaga.

Mõlemad koondised jäid EM-finaalturniiril alagruppi pidama. Kui meeste puhul oli tegemist selge pettumusega, siis naiskond näitas Ungaris väga südikat ja võitluslikku mängu ning tuli kaotustest hoolimata pea püsti kodumaale tagasi.

Nüüd on aeg välja selgitada 2019. aasta parimad. Osale rahvahääletusel ja anna oma hääl mängijale, kes on Sinu arvates eriliselt silma paistnud! Hääletamine kestab kuni neljapäeva, 12. detsembri südaööni. Hääletada saab Postimehe veebikeskkonnas, otselink hääletusele on SIIN

Kõikide rahvahääletusel osalejate vahel loositakse välja 5 võitjat. Võitjatest kolm saavad endale auhinnaks 2 vabapääset 29. detsembril toimuvale Eesti võrkpalli juubeligalale ja kahte võitjat premeerime Eesti meeste koondise mängija selle hooaja mängusärgiga.

Kommenteeri uudist

HÄÄLETUS: Vali Eesti 2019. aasta parim nais- ja meesvõrkpallur