Markkus Keel CEV Cupil. Foto: cev.eu

Äsja toimus kaks Eesti koondise mängijat puudutavat üleminekut, kui uue tööandja leidsid Markkus Keel ja Henri Treial. Neist esimene hakkab mängima Soome meistriliigas, teine Prantsusmaa esiliigas.

Lõppenud hooajal Saaremaa Võrkpalliklubis pallinud Henri Treial sõlmis lepingu Prantsusmaa esiliigaklubi Saint-Nazare´iga. Saint-Nazare lõpetas koroonaviiruse tõttu poolikuks jäänud hooaja põhiturniiri kolmandal kohal, uuel hooajal on klubi eesmärgiks tõusta kõrgliigasse.

Enne Saaremaale siirdumist mängis Treial samuti võõrsil - kaks hooaega Tšhhi meistriliigas CEZ Karlovarskos, kus krooniti ka riigi meistriks ning seejärel Itaalia esiliigas VBC Mondovis.

Markkus Keel hakkab aga pallima Soome meistriliigas Oliver Lüütsepa käe all. Nimelt sai Keelest eile Akaa-Volley sidemängija, ta vahetas sel positsioonil välja soomlase Akseli Lankineni. "Meil on kahju, et Akseli meeskonnast lahkus, ent ma ei usu, et see positsioon nõrgemaks jäi. Markkuse näol on meil meeskonnas kogenum mängija, kel on rohkem rahvusvahelist kogemust," sõnas peatreener klubi pressiteate vahendusel.

Keel on seejuures Soomes sündinud ja elas kolm esimest eluaastat põhjanaabrite maal, sest isa Avo mängis ja töötas samuti Soomes. Ka vanem vend Martti on Soomes mänginud. "Olen Soome keele peaaegu täielikult unustanud, ent kui meeskonna trennidega liitun, tuleb see loodetavasti meelde tagasi," rääkis Markkus Keel. "Kõigil noortel mängijatel on unistus ühel päeval mängida Itaalia, Poola või Venemaa liigas. Ka minul, aga ma pole suur unistaja, vaid teen ühe aasta kaupa tööd ja püüan areneda."

Keel ja ka Lüütsepp on suvel seotud koondisega, seega jõuavad mõlemad koduklubi juurde pärast koondiseperioodi lõppu. "Oliver on rääkinud, et kodusaal on mängudel fänne täis ja fiiling suurepärane. Ootan seda väga," lisas mängija.

Eelmisel hooajal mängis Keel Belgias Aalsti Lindemansis, enne seda Austrias SK Posojilnica Aich/Dobi ridades, kellega võideti ka meistrikuld.

Kommenteeri uudist

Henri Treial hakkab mängima Prantsusmaal, Markkus Keel Soomes