14.07.201914:45
Heleene Hollas - Liisa Soomets EEVZA etapil. Foto: Gertrud Alatare

Pärnu rannas toimunud Ida-Euroopa Võrkpalliassotsiatsiooni (EEVZA) etapp meestele ja naistele lõppes Eesti jaoks suurepäraselt, sest Heleene Hollas ja Liisa Soomets jõudsid naiste turniiri finaali ning krooniti seal ka võitjaks. Meestest tulid esimeseks valgevenelased Aliaksandr Dziadkou - Pavel Piatrushka.

Reedel peeti kvalifikatsioonivõistlus, laupäeval alagrupimängud. Pühapäeval toimusid veerandfinaalid, poolfinaalid ja medalimängud.Otse põhiturniirile pääsenud Hollas ja Soomets said poolfinaalis 2:0 jagu Ukraina paarist Kutniakova - Shumeiko. Veerandfinaalis alistati samuti 2:0 leedulannad Dumbauskaite - Zobnina. Finaalis olid Eesti duo vastaseks leedulannad Vytene Vitkauskaite - Urte Andriukaityte, kellest Hollas - Soomets 2:0 (22:20, 21:14) jagu said.

Võitjad ise tunnistasid, et esimene rahvusvahelise turniiri võit tuli neile üllatusena. "Esikoht oli väga üllatav. Algselt oli eesmärgiks kindlasti teise päeva saada. Enne turniiri ei oleks end küll esikohale pakkunud, kuid mida mängud edasi, seda rohkem võimalik poodiumikoht tundus ja võiduhimu järjest kasvas," sõnasid mängijad. "See on meie esimene rahvusvaheline võit ja oleme väga õnnelikud. Tore oli kodupubliku ees mängida ja meil on hea meel, et hoolimata paduvihmast ja äikesest jäid pealtvaatajad meid toetama." Turniiri teisel päeval olid nende sõnul kõik mängud väga tasavägised ja kergelt ei tulnud midagi. "Õnneks toimis meie hea omavaheline koostöö ja rünnakulahendused olid piisavalt kindlad. Kõige raskem ja tasavägisem mäng oli poolfinaal Ukrainaga. Vastased olid rünnakul väga teravad ja mäng kulges kuni lõpuni punkt-punktis," rääkisid Hollas-Soomets.

Finaal:

Hollas/Soomets - Vitkauskaite/Andriukaityte (Leedu) 2:0 (22:20, 21:14)

Pronksimatš:

Kutniakova/Shumeiko (Ukraina) - Mastikova/Tsyganova (Venemaa) 1:2 (21:16, 13:21, 6:15)

Poolfinaalide tulemused:

Hollas/Soomets - Kutniakova/Shumeiko (Ukraina) 0:2 (21:19, 22:20)

Mastikova/Tsyganova (Venemaa) - Vitkauskaite/Andriukaityte (Leedu) 0:2 (13:21, 17:21)

Veerandfinaalide tulemused:

Vitkauskaite/Andriukaityte(Leedu) - Ozolina/Paegle (Läti) 2:1 (14:21, 21:16, 15:5)

Mastikova/Tsyganova (Venemaa) -  Sviridova, E./Katser (Venemaa) 2:0 (21:17, 21:19)

Chechelnytska/Romaniuk (Ukraina) - Kutniakova/Shumeiko (Ukraina) 0:2 (12:21, 17:21)

Hollas, H./Soomets (Eesti) - Dumbauskaite/Zobnina (Leedu) 2:0 (21:16, 21:17)

Vaata kõiki tulemusi.

Eesti naispaaridest alustasid kvalifikatsioonist Marie Aasorg - Mari-Liis Loorman, Maret Kuuse - Merylin Meho, Kadri Leiten - Kristi Vink, Liis Starkopf - Tuule Treiberg, Gerli Toomela - Silja Ostrov. Neisd pääsesid edasi põhiturniirile Kuuse - Meho ja Toomela - Ostrov. Vaata naiste kvalifikatsiooni tulemusi.

Otse põhiturniirile pääsesid Heleene Hollas - Liisa Soomets, Eva Liisa Kuivonen - Karolina Tšuhnenkova, Juudit Kure-Pohhomov - Renate Pikk, Liina Kais - Kadi Kalm.

Alagrupiturniirilt jõudsid veerandfinaali Eesti paaridest A-alagrupist Hollas - Soomets, kes teenisid kolm võitu. Teisena läks A-alagrupist edasi Venemaa paar Sviridova, E. - Katser. B-grupis saatis edu Leedu paari Vitkauskaite - Andriukaitytet, kes võitis kolm mängu, teisena pääses edasi Ukraina paar Kutniakova/Shumeiko. C-alagrupist jõudsid kaheksa sekka täisedu kolme võiduga venelannad Mastikova - Tsyganova ning leedulannad Dumbauskaite - Zobnina.   D-alagrupi parim oli Ukraina duo Chechelnytska - Romaniuk, lisaks tagas pääsu veerandfinaali Läti paar Ozolina - Paegle.

Vaata naiste alagrupiturniiri tulemusi.

Korotkov - Tanila jõudsid veerandfinaali

Meeste turniiril jäi parima Eesti paari laeks veerandfinaal. Dimitri Korotkov - Mihkel Tanila kohtusid veerandfinaalis Venemaa duoga Kuvichka - Kislytsyn ning pidid vastu võtma 0:2 (15:21, 12:21) kaotuse.

Finaali jõudsid leedulased Artur Vasiljev - Matas Navickas ning valgevenelased Aliaksandr Dziadkou - Pavel Piatrushka ja tulemusega 2:0 (24:26, 17:21) jäid peale Dziadkou - Piatrushka.

Tiitlikaitsjad Andrey Bolgov - Vladislav Ermilov Venemaalt langesid sel aastal Pärnus konkurentsist juba alagrupiturniiril.

Finaal:

Vasiljev/Navickas (Leedu) - Dziadkou/Piatrushka (Valgevene) 0:2 (24:26, 17:21)

Kuvichka/Kislytsyn (Venemaa) - Andrianov/Safonov (Venemaa) 0:2 (12:21, 18:21)

Andrianov/Safonov (Venemaa) - Dziadkou/Piatrushka (Valgevene) 1:2 (21:17, 20:22, 8:15)

Vasiljev/Navickas (Leedu) - Kuvichka/Kislytsyn (Venemaa) 2:1 (21:19, 16:21, 15:13)

Dziadkou/Piatrushka (Valgevene) -  Solovejs/Namikis (Läti) 2:0 (21:15, 21:17)

Smedins T./Regza (Läti) -  Andrianov/Safonov (Venemaa) 1:2 (22:20, 17:21, 13:15)

Kuvichka/Kislytsyn (Venemaa) - Tanila/Korotkov (Eesti) 2:0 (21:15, 21:12)

Vasiljev/Navickas (Leedu) -  Gabdullins/Tunte (Läti) 2:1 (21:18, 17:21, 15:11)

Kvalifikatsiooniga piirdusid Eesti paaridest Maksim Petrov - Aleksei Povjakel, Elia Lulla - Harri Palmar, Timo Tammemaa - Markkus Keel, Karel Pais - Ragnar Pähn ning Sander Steinberg - Urmas Piik. Vaata meeste kvalifikatsiooni tulemusi.

Meestest pääsesid eestlastest otse põhiturniirile Dimitri Korotkov - Mihkel Tanila, Timo Ander Lõhmus - Märt Tammearu, Kristo Kollo - Andrus Raadik ja Kaur Erik Kais - Rasmus Meius. Veerandfinaali jõudis vaid üks Eesti paar, kui A-alagrupist tagasid pääsu kaheksa sekka Korotkov - Tanila. Alagrupis said nad kaks võitu, kui 2:1 (21:14, 17:21, 16:14) võideti Lõhmus - Tammearut ja Arak - Kais alistati 2:0 (21:18, 21:19). A-alagrupist jõudsid veerandfinaali ka kolm võitu saanud lätlased Vasiljev - Navickas.

B-alagrupist jõudsid kolme võiduga edasi valgevenelased Dziadkou - Piatrushka ja kaks võitu teeinud lätlased Gabdullins - Tunte. Eesti paaridest mängisid B-grupis saalikoondislased Kollo - Raadik, kes said kirja ühe võidu.

C-alagrupist jõudsid kaheksa sekka alagrupi võitnud lätlased Smedins T. - Regza, teisena sai edasi teine Läti duo Solovejs - Namikis. Meius - Kais said kirja ühe võidu, kui 2:1 (15:21, 21:18, 18:16)alistati Venemaa paar Salmanov - Abramov. D-alagrupis võitsid esikoha venelased Kuvichka - Kislytsyn, teisena tagasid veerandfinaali pääsu venelased Andrianov - Safonov.

Meeste alagrupiturniiri tulemusi näeb SIIT.