24.04.201921:20
Tartu Ülikool/Bigbank (Foto: skduo)

Tiitlikaitsja Tartu Ülikool/Bigbank jäi naiste Eesti meistrivõistluste kolmandas finaalmängus TalTech/Tradehouse`i vastu raskesse seisu, kuid tuli sellest edukalt välja ja jõudis tiitlist ühe võidu kaugusele. Finaalseeria võib punkti saada laupäeval.

Kodusaalis mänginud tartlannadel oli avageimis seisul 24:23 kasutada geimpall, kuid lõpuks lepiti 25:27 kaotusega. Võõrustajate olukord läks veelgi keerulisemaks teises geimis, kus TalTech hoidis pidevalt initsiatiivi ja võttis vaatamata 16-protsendilisele pallingu vastuvõtule 25:21 geimivõidu. Seejärel algas Tartu naiskonna tagasitulek.

Alustuseks võideti kolmas geim koguni 25:16 ja neljas 25:19 tulemusega. Tõusude ja mõõnadega kulgenud viiendas geimis tegi koduvõistkond otsustava spurdi seisult 9:9, kogudes kuus vastuseta punkti. Seega saavutasid võõrustajad 15:9 geimi- ja kokkuvõttes 3:2 (-25, -21, 16, 19, 9) mänguvõidu. Mäng on järelvaadatav SIIN.

Jade Šadeiko panustas Tartu võistkonna edusse 26, Ingrid Kiisk 23, Mari Arak 13, Laura Reiter 11 ja Kadi Mägi samuti 11 punkti. Merilin Paalo tõi külalistele 18, Raili Kont-Kontson 13, Marcella Raud 11 ja Mari Loorman 10 punkti. Tartlannade poolel toimis hästi blokk, mille abil teeniti koguni 19 punkti, TalTechi sama näitaja oli 11. Rünnakuid lahendasid võitjad 37- ja kaotajad 31-protsendiliselt, pallingupunkte märgiti koduvõistkonnale 11 ja külalistele seitse.

Kolme võiduni peetav finaalseeria jätkub Tartu Ülikool/Bigbanki 2:1 eduseisust laupäeval kell 16 TalTech Spordihoones. Tartu esinduse võidu korral on tänavune Eesti meister selgunud, Tallinna naiskonna võidu korral selgub Eesti meister pühapäeval kell 14 Tartus. Samuti kolme võiduni peetava pronksiseeria kolmas vaatus Famila/Võru Võrkpalliklubi ja Saaremaa vahel toimub laupäeval kell 16 Võru Kreutzwaldi 16 Spordihoones, kahes esimeses mängus võttis võidu Saaremaa naiskond. 5.-7. koha turniiril on peetud üks mäng, kui Kohila VK/E-Service/Briketipoisid võitis 3:2 tulemusega Tallinna Ülikooli.

Naiste Eesti meistrivõistluste ajakava ja tulemused on nähtavad SIIN

Kohamängude ajakava:

Algusaeg Asukoht     Tulemus
14.aprill 2019 kell 16:00 Tartu Ülikooli Spordihoone TÜ/Bigbank TalTech/Tradehouse 3:1 (22, 23, -20, 19) Finaalseeria
17.aprill 2019 kell 18:30 TalTech Spordihoone TalTech/Tradehouse TÜ/Bigbank 3:0 (22, 18, 20) Finaalseeria
18.aprill 2019 kell 19:00 Kohila Spordikompleks Kohila VK/E-Service/Briketipoisid Tallinna Ülikool 3:2 (19, -21, 22, -18, 10) 5.-7. koht
20.aprill 2019 kell 17:00 Kuressaare Spordihoone Saaremaa  Famila/Võru VK 3:0 (16, 23, 22) 3.-4. koht
21.aprill 2019 kell 12:00 Kuressaare Spordihoone Saaremaa  Famila/Võru VK 3:1 (13, -16, 12, 19) 3.-4. koht
24.aprill 2019 kell 19:00 Tartu Ülikooli Spordihoone TÜ/Bigbank TalTech/Tradehouse 3:2 (-25, -21, 16, 19, 9) Finaalseeria
27.aprill 2019 kell 16:00
TalTech Spordihoone TalTech/Tradehouse TÜ/Bigbank Live-skoor Finaalseeria
27.aprill 2019 kell 16:00 SA Võru Spordikeskus võimla Famila/Võru VK Saaremaa Live-skoor 3.-4. koht

28.aprill 2019 kell 12:00

Mäng toimub vajadusel

SA Võru Spordikeskus võimla Famila/Võru VK Saaremaa Live-skoor 3.-4. koht
28.aprill 2019 kell 14:00
Tartu Ülikooli Spordihoone TÜ/Bigbank TalTech/Tradehouse Live-skoor Finaalseeria

1.mai 2019 kell 14:00