20.04.201918:20
Saaremaa (Foto: Allan Mehik)

Laupäeval sai avavile kolme võiduni peetav naiste Eesti meistrivõistluste pronksiseeria, milles on vastamisi põhiturniiri kolmas Saaremaa ja neljas Famila/Võru Võrkpalliklubi. Kui esimese geimi põhjal võis eeldada ühepoolset mängu, siis kahes järgnevas geimis sai näha võrdsete heitlust.

Kodupubliku ees mänginud Saaremaa alustas kohtumist võimsalt, võites avageimi koguni 25:16 paremusega. Seejärel elasid mängu sisse ka võrulannad, kes läksid teises geimis 3:1 juhtima, kuid õige pea jäädi 6:12 kaotusseisu.

Tõelist sisu näidati aga geimi otsustavas faasis, kui 17:24 kaotusseisust võeti koguni kuus järjestikust punkti ja vähendati vahe minimaalseks. Seitsmendat geimpalli võõrustajad siiski ei loovutanud ja nii asuti 25:23 geimivõiduga vastasseisu 2:0 juhtima.

Kolmandas geimis haaras Võru 10:6 algedu, veel juhiti ka seisul 15:14. Edaspidi omas initsiatiivi koduvõistkond, kes võttis 25:22 geimivõiduga 3:0 (16, 23, 22) mänguvõidu.

Rünnakul 70-protsendilise efektiivsusega (23-st 16) pidurdamatu olnud Kaisa Õunpuu tõi võitjatele 21, nelja blokipunktiga säranud Kätriin Põld 13 ja Erle Püvi 11 punkti. Silmapaistev oli ka Õunpuu kasutegur +17. Mari-Liis Grauman lõpetas kohtumise Võru naiskonna ridades 12 ja Salme Adeele Hollas 10 punktiga.

Kui pallingu vastuvõtul olid võistkonnad üsna võrdsed (Saaremaa 46% ja Võru 41%), siis rünnakul oli selgelt parem koduvõistkond, realiseerides koguni 53% tõstetest. Võru naiskonna rünnakuefektiivsus oli 34%.

Samad naiskonnad kohtuvad teistkordselt juba homme kell 12, kui sarnaselt tänasele mängitakse Kuressaare Spordihoones. Samuti kolme võiduni peetav finaalseeria tiitlikaitsja Tartu Ülikool/Bigbanki ja TalTech/Tradehouse`i vahel jätkub 24. aprillil kell 19 Tartu Ülikooli Spordihoones, kahe mängu järel on seis 1:1 viigis. 5.-7. koha turniiril on peetud üks mäng, kui Kohila VK/E-Service/Briketipoisid võitis 3:2 tulemusega Tallinna Ülikooli.

Naiste Eesti meistrivõistluste ajakava ja tulemused on nähtavad SIIN

Kohamängude ajakava:

Algusaeg Asukoht     Tulemus
14.aprill 2019 kell 16:00 Tartu Ülikooli Spordihoone TÜ/Bigbank TalTech/Tradehouse 3:1 (22, 23, -20, 19) Finaalseeria
17.aprill 2019 kell 18:30 TalTech Spordihoone TalTech/Tradehouse TÜ/Bigbank 3:0 (22, 18, 20) Finaalseeria
18.aprill 2019 kell 19:00 Kohila Spordikompleks Kohila VK/E-Service/Briketipoisid Tallinna Ülikool 3:2 (19, -21, 22, -18, 10) 5.-7. koht
20.aprill 2019 kell 17:00 Kuressaare Spordihoone Saaremaa  Famila/Võru VK 3:0 (16, 23, 22) 3.-4. koht
21.aprill 2019 kell 12:00 Kuressaare Spordihoone Saaremaa  Famila/Võru VK Live-skoor 3.-4. koht
24.aprill 2019 kell 19:00 Tartu Ülikooli Spordihoone TÜ/Bigbank TalTech/Tradehouse Live-skoor Finaalseeria
27.aprill 2019 kell 16:00
TalTech Spordihoone TalTech/Tradehouse TÜ/Bigbank Live-skoor Finaalseeria
27.aprill 2019 kell 16:00 SA Võru Spordikeskus võimla Famila/Võru VK Saaremaa Live-skoor 3.-4. koht

28.aprill 2019 kell 12:00