Karolina Tšuhnenkova ja Aljona Tšuhnenkova U20 EMil. Foto:cev.eu

Sel nädalal, 17.-20. septembril toimuvad Türgis Izmiris U18 rannavõrkpalli Euroopa meistrivõistlused, kus Eestit esindavad Karolina Tšuhnenkova ja Aljona Tšuhnenkova ning Jasper Laus ja Martin Voit.

Möödunud nädala tegid Tšuhnenkova ja Tšuhnenkova kaasa kaks aastat vanemate seas U20 EMil, kus said alagrupis kaks võitu ning pääsesid esimesse ringi. Kokkuvõttes jäädi jagama 17. kohta.

Izmiris osaleb põhiturniiril 32 paari nii noormeeste kui neidude arvestuses, kvalifikatsioonimänge ei toimu. Alagrupiturniir algab neljapäeval, 17. septembril.

Eesti naispaari treener Laos Lukas rääkis EMi eel, et eelnev turniir andis mängijatele väärt kogemuse. "U20 turniiri tulemusega võib rahule jääda, kaks võitu saadi kätte. Usun, et tüdrukutel on endal palju kindlam minna mängima, sest hea kogemus on olemas ja nad teavad nüüd, mida oodata. Esmakordselt rahvusvahelistel suurturniiridel mängides on paljud asjad uued ja harjumatud. Nüüd on nad selle läbi teinud. Türgis mängitakse küll omavanustega, ent vanusest isegi suuremat rolli mängib jätkuvalt loos, seega tulemuste osas midagi ennustada on keeruline," ütles juhendaja.

"Eelmise turniiri tulemust võib ka niipidi võtta, et see võiks teistele Eesti tiimidele tulevikuks samuti kindlust lisada, et saadakse Eestist väljas hakkama küll," lisas ta.

Jasper Lausi ja Martin Voiti treeniv Nils Rühka usub, et esmakordselt sel tasemel võistlevad noormehed on väljakutseks valmis. "Suvel treenisid poisid iseseisvalt ja suutsid võita ära enda vanusegrupi Eesti meistrivõistlused. Mängiti ka rannavolle GP etappidel, kuid tiheda konkurentsi tõttu seal kaugele ei jõutud. Augusti keskelt hakkasime poistega treenima ainult ühel eesmärgil - U18 EMiks," rääkis Rühka.

Varasemalt pole noormehed rannavõrkpallis väljaspool Eestit mängimas käinud, küll on see kogemus olemas noorte saalikoondisega. "Poisid ise tunnevad ennast hästi ja on näha, et oleme jõudnud enda võimete piiri lähedale. Proovime alagrupist kindlasti edasi saada, seejärel võtame mäng-mängu haaval. Keerulise olukorra tõttu maailmas on raske öelda, mis seisus keegi vastastest on, usun et kõik on võimalik," lisas treener.

Kommenteeri uudist

Kaks Eesti paari astuvad võistlustulle rannavolle U18 EMil