22.10.201918:55
VK Kramp (Foto: Allan Mehik)

Tänavuste naiste karikavõistluste avamängus alistas Audentese SG/Noortekoondis kodusaalis esiliigas palliva VK Kramp N1 võistkonna, saavutades veerandfinaalseeria avavaatuses 3:0 (19, 22, 21) võidu. Korduskohtumine on kavas 6. novembril.

Audentese spordihoones toimunud matšis jäi koduvõistkond peale kolmes põhinäitajas. Märkimisväärne oli kahe võistkonna erinevus rünnakul, kus võõrustajad lõid punktiks 40 protsenti tõstetest. Külalistel oli see näitaja kuus protsendipunkti väiksem, näidates 34-protsendilist efektiivsust. Vastuvõtul olid näitajad 45 ja 39 protsenti Audentese SG/Noortekoondise kasuks. Blokipunkte kogunes koduvõistkonnale viis ja külalistele kolm, pallinguässade arvestuses oli seis viigis 7-7.

Mängu parim oli Audentese SG/Noortekoondise Eva Liisa Kuivonen, kes tõi nelja eksimuse juures 19 punkti. 11 punkti kogus võitjate ridades Maren Mõrd. 13 punktiga oli Krambi resultatiivseim Merilyn Jõearu.

Karikavõistluste poolfinalist selgub kahe mängu kokkuvõttes. Kramp peab poolfinaali jõudmiseks korduskohtumises saavutama 3:0 või 3:1 võidu ja seejärel olema vastasest üle ka kuldses geimis. Audentese SG/Noortekoondisele piisab edasipääsuks kahest geimivõidust. Kordusmäng on kavas 6. novembril kell 19.30 Tallinna Heleni Koolis. Nimetatud paari võitja läheb poolfinaalis kokku tiitlikaitsja Tartu Ülikool/Bigbankiga.

Teisel tabelipoolel kohtuvad veerandfinaalides Famila Võru Võrkpalliklubi ja Gerardo's Toys/Neemeco ning Tallinna Ülikool ja TalTech/Tradehouse. Finaal on kavas 29. detsembril Saku Suurhallis.