Rannavõrkpalli U20 vanuseklassi Euroopa meistrivõistlustel Rootsis Göteboris jäid Timo Ander Lõhmus ja Märt Tammearu jagama 9.-16. kohta. 16 parema seas tuli tunnistada eelmise aasta Euroopa meistrite ja maailmameistrite Dmitri Veretiuki - Denis Šekunovi 2:1 paremust.

Eesti noormeeste treener Karl Jaani rääkis, et eestlased esinesid turniiril kõrgel tasemel. Alagrupis võitsid Lõhmus - Tammearu esikoha ning pääsesid otse 16 parema sekka.

"Arvestades seda, et turniiriks ettevalmistumiseks oli kõigest kolm nädalat, võib poiste esituste üle uhkust tunda. Soodsama loosi korral oleks ka kõrgem koht olnud võimalik. Euroopa U20 tase on ikkagi päris tugev – 24 parema hulgas oli vaid 6 paari, kellele allajäämist oleks võinud selgeks ebaõnnestumiseks pidada. Ülejäänud võistkondade alistamine olnuks võimetekohane, kuid sõltunuks pisidetailidest. Kaotus Venemaa võistkonnale oli kindlasti valus. Poisid pigistasid endast nii palju välja kui tol päeval võimalik, aga otsustavatel hetkedel jäid kahjuks omad võimalused realiseerimata," võttis Jaani EMi kokku.

Eva Liisa Kuivoneni ja Karolina Tšuhnenkova teekond lõppes EMil pärast alagrupist edasi pääsemist 24 parema seas, kus jäädi alla kreeklannadele Eleni Bakale - Maria Klepkoule. Kokkuvõttes jäädi jagama kohti 17-24.

Neidude treener Laos Lukas tõdes, et koha osas võeti turniirilt maksimum. "Koha mõttes kindlasti maksimum, aga kaotatud mängudes meil suurt võimalust polnud. Meil oli alagrupis ka absoluutne tipp Venemaa näol, kellest jagu saamine pole hetkel reaalne. Soome vastu jäime oma asjadega pigem hätta ja kokkuvõttes oli EMil meie suurimaks murekohaks vastuvõtt. Oleks tahtnud tasavägisemaid mänge, aga tüdrukud olid ka teistest kolm aastat nooremad. Pead nad norgu ei ole lasknud ja võtsid seda kui vajalikku kogemust. Mina sain treenerina tulevikuks mõtteainet kuhjaga. Üks pool on kindlasti spetsialiseerumine, sest enamik mängijaid mujal on juba U20 vanuseks valinud kas ranna või saali," kommenteeris Lukas.

Mängude kohta loe rohkem SIIT.

Kommenteeri uudist

Karl Jaani: Lõhmuse ja Tammearu esituste üle EMil võib uhkust tunda