Poolas toimuval klubide maailmameistrivõistlustel oli teisel päeval võistlustules ka A-alagruppi kuuluv Renee Teppani koduklubi Belchatowi Skra (Poola). Belchatow pidas Novõi Urengoi Fakeliga (Venemaa) maha viiegeimilise põnevusmatši, millest väljus 3:2 (23:25, 27:29, 30:28, 25:21, 21:19) võiduga Fakel ja nii jätkab Belchatow võiduta.

Võitjatele tõi Jegor Kliuka 28 punkti, Belchatowi edukaim oli 22 punktiga Milad Ghara. Teppan sekkus hetketi ning tõi ka ühe punkti.

Belchatow kuulub turniiril A-alagruppi koos Itaalia klubiga Civitanova Cucine Lube, Venemaa klubide Novõi Urengoi Fakeli ja Kaasani Zeniidi ning Sada Cruzeiroga Brasiiliast. Teises tänases A-grupi kohtumises oli Civitanova 3:2 üle Kaasanist. Alagrupi liider on 5 punktiga Civitanova, punkt vähem on Fakelil, kolmas on 2 punktiga Kaasan ja Belchatowil on 1 punkt.

Homme mängib MMil B-alagruppi kuuluv Rzeszowi Asseco Resovia (kus peatreeneriks on Gheorghe Cretu ja abitreeneriks Alar Rikberg), kelle vastaseks on Iraani klubi Ardakani Khatam.

Vaata tabeliseisu ja kõiki tulemusi!

Vaata ajakava!

Esimene võistluspäev:

MMi avapäeval esmaspäeval tehti Eesti võrkpalli ajalugu, sest esmakordselt käis sellel turniiril platsil eestlane, kui Renee Teppan sekkus Belchatowi Skra kaotusmängus Civitanova Cucine Lube vastu. Vägeva võidu teenisid aga Gheorghe Crețu ja Alar Rikberg, kelle juhendatav Rzeszowi Asseco Resovia sai 3:2 jagu Brasiilia tippklubist Sada Cruzeirost.

Teppani tööandja Belchatow kaotas Itaalia klubile Civitanovale tulemusega 1:3 (21:25, 25:22, 21:25, 25:27). Teppan sekkus mängu episoodiliselt ja skoori ei teinud. Mariusz Wlaszly ja Artur Szlapuk tõid kumbki Belchatowile 18 punkti, võitjate parim oli Yoandy Leal Hidalgo 16 punktiga.

B-alagruppi kuuluv Resovia tuli Brasiila klubi vastu üliraskest seisust, jäädes viiendas geimis 11:14 kaotusseisu, ent lõpuks suudeti otsustav vaatus enda kasuks keerata 17:15 ja kogu mäng võideti seega 3:2 (23:25, 25:18, 25:23, 24:26, 17:15). Võitjatele tõi Thibault Rossard 22 punkti, kaotajate edukaimaks kerkis Evandro Guerra samuti 22 punktiga.

Lisaks kuuluvad B-alagruppi Teppani eelmise hooaja koduklubi Trentino Volley Itaaliast ning Ardakani Khatam Iraanist. Kolmapäeval kohtub Resovia Iraani klubiga.

Kommenteeri uudist

Klubide MMi teine päev: Teppani koduklubi pidas viiegeimilise põnevusmatši