04.11.201610:00

Lähtugem eeldusest, et Selveri meeskond pole Serbia Punatähest nõrgem. Nägime kolmapäeva õhtul, et pole ju. Selverlastest vanemad ja kogenumad Serbia meistrid võitsid pärast kaotatud geime kaks järgmist ja kõik näis nihkuvat oma kohale. 11:6 edu viiendas peegeldab tavaliselt lõpliku võidu peatset saabumist ja eeldatavasti tundis sama ka pealtvaatajaskond. Publikut võinuks küll rohkem olla, kuna nii kaalukat ja heal tasemel võitlust näeme harva.

Ja siis läks lahti: mõned õnnestumised Selveri poolt ja mõni arusaamatu lahendus külaliste leeris lõid koostoimena olukorra, mis taastasid eeslaste eneseusu ja võitlusvaimu. Serblased kohkusid kergelt, aga paanikat ei tekkinud ja nad jõudsid koguni matšpallini. Lõppsõna, tõesti nauditav esitus, avaldas muljet. Eeldatav võitja ei võitnud, eeldatav kaotaja ei kaotanud. Võrdsete mängu Tallinnas võitis seekord meie pealinna tugevaim klubi.

Söandaks väita (statistika abita), et Eesti esindusmeeskonna (koondis, Selver) kaitsemäng on paari viimase aastaga silmatorkavalt parem kui varem. Hea kaitse toimib erutavalt ja efektselt, publik tuleb kaasa, riskantne vasturünnak viib mänguepisoodi eduka lõpuni. Lincoln raiub nagu matšeetega, heastades kuhjaga eelmises geimis tehtud vead. On „Oravapäev”, kõrgelt lajatav Oliver on koos austraallasega õhtu kangelasi ja ei hoia emotsioone vaka all. Varsti tahaks teda näha Eesti koondise esikus. Noored Karli ja Denis endale ärakukkumisi ei luba, kesktsoonis aitavad edukalt kaasa Mihkel ja Siim – Siimult 13 punkti, millest üheksa blokiga! Väga hea töö teeb ära Ukrainast värvatud sidemängija Dmitri Dolgopolov.

Rainer, peatreener, teeb kolmandas geimis üllatava vahetuse, saates platsile 17-aastase Alberti. Treeningutel olevat Albert Hurt end heast küljest näidanud ja Rainer eksamineerib uustulnukat isegi kõige närvesöövama geimi esimeses pooles. Nurgaründaja ei naase pingile tühjade kätega, tuues punkti rünnakul ja ühe servil, paari löögi jaoks jäi plats väikeseks. Albert on läbinud võrkpallikoolituse Võrus, nii et veel üks oskaja sealtkandist, kus läbi aegade on õpetada osatud.

Seega, Serbiast tahaks näha-kuulda sõnumeid, mis räägivad suhteliselt pingevabast, aga täit pingutust nõudvast mängust. Ons see paradoks võimalik? Muidugi on. Me pole neist kehvemad, nad ei astu kordusmängus meie vastu platsile korraga kaheksakesi või kümnekesi. Nad ei tulista meid servikahuriga, kohtunikud piirduvad vaid paari kahtlase vilega. Publik on kaasmaalaste peale küllap vihane – kaotasite kellele...! Võidukohustus lasub neil.

Kohtumine Belgradis algab Eesti aja järgi pühapäeval kell 21:00 ja sellest teeb otseülekande ka laola1.tv.

Autor: Valeri Maksimov