Wilfredo Leon (Foto: cev.lu)

Niipea kui Kaasani Zeniit oli võitnud Euroopa Meistrite liiga karika (17. aprillil), ütles meeskonna peatreener Vladimir Alekno Venemaa ajakirjanikele, et tahab kõigepealt tänada sponsoreid.

Võit sai teoks tänu Tatarstani võimude ja Gazpromi toetusele. Nende abita poleks ta suutnud komplekteerida nii tugevat kooslust – Zeniit võitis nii Venemaa meistritiitli kui karika ja kõige krooniks Euroopa tugevaima klubi nimetuse. Üks kommentaatoritest tõmbas paralleele jalgpalliga: tulebki võita, kui meeskonnas on Neymari, Messi ja Suareze tasemel mängijad.

Zeniidi Messid jt on maailma parimaks võrkpalluriks peetav kuubalane Wilfredo Leon, ründajad Matthew Anderson ja Maksim Mihhailov. Järgmiseks hooajaks tahab Alekno säilitada nimetatud kolmiku pluss Bulgaaria libero Teodor Salparov ja kodumaa paremad – sidemängijad Aleksandr Butko ja Igor Kobzar, Aleksei Verbov, Jevgeni Sivoželez jt. Võitlus parimate omale meelitamiseks on alanud ja kestab veel kaua. Kõigepealt keskendub Alekno südasuvisele Maailmaliigale, augusti esimesel nädalal algab olümpiaturniir, oktoobris klubimeeskondade MM.

Olümpiakandidaate on palju, sest mänge koguneb rohkesti. Mõned neist, nähes, et Alekno neid pingilt üles pole eriti kamandanud, siirduvad suurema mängupraktika saamiseks natuke nõrgemasse klubisse. Peaasi, et peatreener neil silma peal saaks hoida. Palga kättesaamisega võib raskemaks minna, aga see pole olümpia-aastal peamine. Venemaal on rahalistes raskustes väidetavalt 90% võrkpalliklubidest, soodne leping muutub järjest haruldasemaks. Aga Leoni see ei puuduta.

Autor: Valeri Maksimov


 

 

Kommenteeri uudist

Kui on raha, tuleb ka edu - Enamasti