20.07.201818:30

Sada aastat tagasi sündis Gruusia võrkpallilegend Givi Ahvlediani, kelle saavutused treenerina andsid põhjust kanda tema nimi FIVB maailma võrkpallisuuruste auraamatusse. Kokkupuuteid oli tal ka Eesti treeneritega.

1987. aastal võistles Tallinna Kalevi naiskond NSV Liidu esiliigasse püsimajäämise eest. Selleks tuli üleminekuturniiril edestada Gruusia ja Kirgiisia naiskonda. Otsustava tähtsusega mänguks kujunes kohtumine grusiinlannadega. Gruusia võrkpallijuhid kutsusid selleks Tbilisisse Moskvas pensionipõlve pidava Ahvlediani, Kalevi naiskonda asus Rein Kuke kõrval juhendama NSV Liidu teeneline treener Ivan Dratšov.

Mänguplaani tegemisel Kukk ja Dratšov ühte meelt ei olnud, juhtimise võttis üle Dratšov. Kalev võitis 3:1 ja säilitas koha NSV Liidu tugevuselt teises divisjoni. Seega võib öelda ka nii: Dratšov alistas Ahvlediani. Grusiinlane oli sel ajal ainuke treener maailmas, kes tulnud maailmameistriks nii naiste kui meestega.

Meestega võitis ta kaks olümpiakulda. Haruldane saavutus on seegi, et Ahvlediani tuli mängijana NSV Liidu meistriks võrkpallis ja korvpallis.

Kommenteeri uudist

Legendid vastamisi: Ahvlediani - Dratšov