21.05.202013:30

Eesti Olümpiakomitee (EOK) avalikustas järgmiseks neljaks aastaks valitud EOK sportlaskomisjoni liikmed. Üheksaliikmelise komisjoni koosseisu pääses ka kaks võrkpallurit - meie rahvuskoondiste mängijad Liis Kullerkann ja Kert Toobal. Ühtlasi on Kullerkann ja Toobal ainsad pallimängualade esindajad komisjonis.

Kokku kandideeris 22 sportlast 18 spordialalt. 

EOK sportlaskomisjoni koosseis 2020-2024 on:

  • Gerd Kanter (kergejõustik)
  • Allar Raja (sõudmine)
  • Saskia Alusalu (uisutamine)
  • Ott Kiivikas (kulturism ja fitness)
  • Johanna Talihärm (laskesuusatamine)
  • Kert Toobal (võrkpall)
  • Matz Topkin (paraujumine)
  • Liis Kullerkann (võrkpall)
  • Annika Sakkarias (kergejõustik)

Sportlaskomisjoni liikmed valitakse neljaks aastaks. Sportlaskomisjoni esimees kuulub ex officio EOK täitevkomiteesse ning sportlaskomisjon on esindatud ka EOK esindajatekogus kahe endi poolt valitud hääleõigusliku liikmega. Sportlaskomisjoni esimene korraline koosolek toimub 5. juunil.

Liis Kullerkann peab oluliseks mitut valdkonda, kus soovib kaasa rääkida ja panustada. "Kindlasti tuleks rohkem tähelepanu pöörata võrdsusele naiste- ja meestespordis. Erinevatel aladel esineb tänase päevani naiste ja meeste spordis palju ebavõrdsust. Usun, et võrdustamine aitaks kindlasti motiveerida kogenud naissportlasi püsima spordi juures kauem ning edendada naistesporti Eestis. Samuti annaks võrdsetel alustel sportimine signaali tüdrukutele, et neilgi on tulevikus paremad väljavaated ja nii on neil ka rohkem põhjust valida profisportlase karjäär," rääkis sportlane. "Teine oluline valdkond on minu jaoks noorte treeningkvaliteedi tõstmine Eestis. Olen väga motiveeritud kaasa rääkima teemadel, mis on seotud mitte ainult võrkpalli, aga kogu Eesti noorsportlaste treeningkvaliteedi parandamisega igal spordialal ning seeläbi toetada Eesti spordi tulevikku," lisas Kullerkann.

Rahvusmeeskonna kapten Kert Toobal kuulus sportlaskomisjoni ka lõppenud perioodil. "Minu kui sportlase jaoks on alati olnud oluline kaasa rääkimise võimalus. See annab sportlastele ühelt poolt võimaluse tähtsate otsuste tegemise juures olla, teisalt paneb ka teatud vastutuse langetatud otsuste eest. Praeguses EOK sportlaskomisjonis oldud aeg kinnitab minu varasemat veendumust – sportlastel on häid ideid ja EOK arvestab sellega oluliste otsuste tegemise juures. Seda tuleks kindlasti jätkata. Komisjonis on hea näha ja tunda, et erinevatel aladel on tegelikult suuresti sarnased mured, millele ühise laua taga istudes on kergem lahendusi otsida. Ka annab see võimaluse kogemusi vahetada," sõnas Toobal.

EOK president Urmas Sõõrumaa tänab sportlaskomisjoni eelmist koosseisu tehtud töö eest ning soovis uuele koosseisule jõudu tööle. "On oluline, et sportlaste esindajad komisjonis oleksid sportlaste endi poolt valitud, mitte määratud. Tahame, et sportlaste hääl kõlaks otsuste tegemisel kõvemini. EOK- s on sportlaste hääl olnud aastaid otsustamise juures ning meie ootus on, et ka iga alaliit peaks selle mudeli üle võtma ja kaasama sportlased otsustamisesse. Sportlaskomisjon on selleks suurepärane võimalus," ütles Sõõrumaa.

EOK projektijuht Natalja Inno sõnul oli konkurents sportlaskomisjoni seni tihedaim. "Kandidaate oli oluliselt rohkem kui eelmisel korral ning nii kandideerimisel kui ka hääletamisel tehti läbimõeldud valikuid – kandidaadid tõid välja teemad, millega soovivad komisjonis tegeleda, ning hääletavad sportlased said omakorda nendele platvormidele tuginedes teha oma valikud. Tunnustusena eelmisele koosseisule valiti kõik uuesti kandideerinud liikmed ka uude koosseisu ning on rõõm, et uues komisjonis on koos nii järjepidevust kandvad juba kogenud sportlaskomisjoni liikmed kui ka täiesti uued tulijad. Täname kõiki, kes kandideerisid, ning soovime sportlaskomisjoni uuele koosseisule edu," ütles Inno.

EOK sportlaskomisjoni eesmärk on sportlaste huvide esindamine ja nende seisukohtade ning soovituste esitamine EOK-le. Komisjon tegeleb aktiivselt ausa mängu vaimus tegutsevate sportlaste õiguste kaitsmisega ning neile suunatud projektide algatamisega. EOK sportlaskomisjon loob ja hoiab sidemeid Rahvusvahelise Olümpiakomitee ning Euroopa Olümpiakomitee sportlaskomisjoniga, samuti teeb ettepanekud kohtunike esitamisel Rahvusvahelisse Spordiarbitraaži Kohtusse.

Kommenteeri uudist

Liis Kullerkann ja Kert Toobal valiti EOK sportlaskomisjoni koosseisu