29.06.201918:25

Rannavõrkpalli U20 vanuseklassi Euroopa meistrivõistlustel Rootsis Göteboris esindasid Eestit Timo Ander Lõhmus ja Märt Tammearu ning Eva Liisa Kuivonen ja Karolina Tšuhnenkova.

Lõhmus - Tammearu võitsid G-alagrupi ning pääsesid otse 16 parema sekka. Seal tuli vastu tugev Venemaa duo Dmitri Veretiuk - Denis Šekunov, kes on eelmise aasta U20 vanuse maailmameistrid, samuti võitsid nad kulla EMil. Tasavägise mängu kaotasid Lõhmus - Tammearu 1:2 ning langesid konkurentsist. Kuivonen - Tšuhnenkova tagasid samuti alagrupist edasipääsu, jõudes 24 sekka, kus nende teekond ka lõppes.

Lõhmus - Tammearu mängisid G-alagrupis koos Norra, Austria ja Sloveenia paaridega. Avapäeval pidasid Eesti noormehed ühe mängu, kui said 2:1 (21:15, 23:25, 15:11) võidu austerlaste Theo Reiteri - Laurenz Leitneri üle. Ülejäänud kaks alagrupikohtumist mängiti reedel ja neis saadi üks võit ja üks kaotus. Esmalt alistati 2:0 (21:14, 21:14) norralased Johanne Helland-Hansen - Gunnar Ringøen, seejärel jäädi 0:2 (17:21, 17:21) alla sloveenidele Crtomir Bošnjak - Rok Mozicile. Alagrupi esikoht tagas Eesti noormeestele otsepääsu 16 parema sekka.

16 seas mindi kokku tugeva Venemaa duoga Dmitri Veretiuk - Denis Šekunov. Venelaste näol on tegu eelmise aasta U20 vanuse maailmameistritega, samuti võitsid nad kulla EMil. Eesti noormehed näitasid kohati väga ilusat võrkpalli ning pakkusid venelastele korraliku lahingu, ent pidid lõpuks siiski alla vanduma 1:2 (13:21, 21:19, 12:15). Sellega sai Lõhmuse - Tammearu EM läbi.

Kõiki tulemusi näeb SIIT. 

Kuivonen - Tšuhnenkova mängisid B-alagrupis, lisaks kuulusid sinna paarid Venemaalt, Soomest ja Slovakkiast. Avapäeval saadi kaks kaotust. Esmalt jäädi 0:2 (11:21, 9:21) alla soomlannadele Valma Prihti - Aliisa Vuorinenile, seejärel kaotati Venemaa duole Mariia Bocharova - Maria Vorononina samuti 0:2 (12:21, 14:21). Viimane alagrupimäng peeti reedek ja selles saadi 2:0 (22:20, 21:11) jagu Slovakkia paarist Sarah Ondrejkova - Veronika Podhradska. Alagrupis said eestlannad kolmanda koha ning jõudsid 24 parema sekka.

24 seas kohtuti kreeklannade Baka - Klepkouga ning see kohtumine kaotati 0:2 (10:21, 10:21) ja langeti seega konkurentsist.

Kõiki tulemusi näeb SIIT.

Turniiri eel:

Lõhmus ja Märt Tammearu võitsid viimase suurema proovikivina Eesti rannavolle Grand Prix´ etapi Tartus. Noormeeste treeneri Karl Jaani sõnul võetakse EMil mäng korraga. "Kindlasti lisas Tartu etapi võit vajalikku enesekindlust, aga U20 EM on oluliselt kõrgema tasemega turniir, kus võistelda tuleb paaridega, kes aastaringselt liival treenivad. Paneme igaks mänguks eesmärgid paika ja keskendume oma sooritustele. Tulemust saab hinnata pärast turniiri," kommenteeris Jaani EMi eel.

Eva Liisa Kuivonen ja Karolina Tšuhnenkova juhendaja Laos Lukas ütles, et enamikest konkurentidest kolm aastat nooremad eestlannad lähevad saama vajalikke kogemusi. "Eva Liisa osales hiljuti U18 EMil koos Marily Lassiga, kus jõuti 16 parema sekka, mis on igati korralik tulemus. Karolina on meiega samuti pidevalt koos treeninud, lisaks on ta kevadest saadik oma perekonna toel treeninud ja osalenud välislaagrites ning on heas konditsioonis. Et meie tüdrukud on kolm aastat nooremad, siis on see EM neile vajalik kogemuste saamiseks, kui kokkumäng klapib - ja praegu tundub, et klapib - siis tahaksin, et sama paar osaleks järgmisel suvel U18 EMil. Siin on U20 vanuses juba vastas sisuliselt naised, seega ma loodan, et tüdrukutel ei lähe tuju ära ja nad suudavad sellest võtta kõik vajaliku," ütles Lukas.

Kommenteeri uudist

Lõhmus - Tammearu kaotasid U20 EMil 16 parema seas napilt valitsevatele maailmameistritele