Kusti Nõlvak ja Mart Tiisaar võitsid Vilniuse MK-etapi . Foto: fivb

Rannavõrkpallurid Kusti Nõlvak ja Mart Tiisaar võitsid pühapäeval Vilniuses karjääri esimese MK-etapi, kui finaalis saadi 2:1 jagu Leedu duost Robert Juchnevicist - Artur Vasiljevist. Juba sel nädalal ootab Eesti esipaari ees EM Jurmalas. Mart Tiisaar rääkis volley.ee-le elu esimesest võidust MK-sarjas ja vaatas ette EMile.

Tiisaar ütles, et pärast võidukat finaali arutati omavahel mängulisi asju, suurtesse emotsioonidesse ei laskutud. "Arutasime finaalis juhtunut - mida saaks paremini teha. Suutsime raskest seisust välja tulla, mis meil varasemalt tihti ei ole õnnestunud, see on kindlasti positiivne, mida kaasa võtta. Turniiri võit oli mõnes mõttes ootuspärane, sest osalevad tiimid olid sellised, keda võiks edestada. Aga MK-etapil poodiumi kõrgeimal astmel seista on ikkagi teine fiiling, oli tore!" sõnas Tiisaar.

Poolfinaalis alistati samuti 2:1 kaasmaalased Timo Lõhmus - Dmitri Korotkov, kelle jaoks oli Vilniuse etapp MK-sarja debüüt. "Oli väga positiivne nende vastu mängida. Meie vastu mängides näitavad nad oma tegelikku taset. Kui võrrelda nende esitusi meie vastu või näiteks itaallastega, siis vahe on kolossaalne. Eks neil on palju kohanemist ja võõras vastane ja teine pinge, mis lõhub nende mängu. Potentsiaali on neis palju ja kõik eeldused olemas, et head võrkpalli näidata," kiitis Tiisaar nooremaid kolleege.

Hetkel on Nõlvak - Tiisaar juba Lätis ning valmistuvad tiitlivõistluseks, kus Eesti esiduo kuulub väga tugevasse A-alagruppi. Konkureerida tuleb eestlastel 2015. aasta Euroopa meistrite Aleksandrs Samoilovsi - Janis Šmedinšiga, valitsevate Euroopa meistrite Anders Moli - Christian Sørumiga Norrast ja Alexander Huberi - Christoph Dressleriga Austriast.

"Alagrupp on põnev ja korralik. Vilniuses oli favoriidikoorem meie õlul, EMil seda pole. Seal saame teises olukorras mängudele vastu minna, pingevabalt riskeerides ja üritades anda endast kõik, et alagrupist edasi saada. Seejärel saab mäng-mängu haaval edasi minna," lisas Tiisaar.

EMi esimesed alagrupimängud peetakse meestele 16. septembril.

Kommenteeri uudist

Mart Tiisaar karjääri esimesest MK-etapi võidust: oli tore!