Timo Tammemaa ründab. Foto: Tours

Meistrite liigas toimusid sel nädalal järjekordsed alagrupimängud ja võistlustules olid ka Eesti mängijate koduklubid. Viimastena käisid neljapäeva hilisõhtul väljakul Timo Tammemaa ja Andri Aganits.

D-alagruppi kuuluv Tours (Timo Tammemaa) kohtus neljapäeval Lissaboni Benficaga ning avas alagrupis võiduarve, saades vastasest jagu tulemusega 3:1 (25:20, 20:25, 25:22, 25:18). Tameemaa kuulus Toursi algkoosseisu ja sai kirja täismängu, tuues temporündaja jaoks harukordsed 18 punkti (+13), rünnakul lõi ta punktiks 12 tõstet, blokiga teenis 5 ja serviga 1 punkti. Tours on alagrupis 3 punktiga neljas.

Andri Aganits ja Maaseiki Greenyard mängisid neljapäeval Poola klubi Jastrzebski Wegieliga ning pidid tunnistama vastase 3:0 (25:17, 25:20, 25:21) paremust. Aganits tegi kaasa kogu mängu ning tõi 5 punkti (+4). Maaseik on C-alagrupis 4 punktiga Wegieli järel teine.

D-alagrupis kohtus Robert Tähe tööandja Perugia teisipäeva hilisõhtul Varssavi Projektiga ning teenis 3:1 (25:17, 23:25, 25:21, 26:24) võidu. Täht sekkus servima ning skoori ei teinud. Perugia on D-grupis 9 punktiga liidrikohal.

E-alagrupis tuli kolmapäeval väljakule Martti Juhkami, kelle koduklubi Friedrichshafen kohtus Poola tippklubi Kedzierzyn-Kozle Zaksaga. Eestlasest nurgaründaja kuulus algkoosseisu ja tegi hea mängu, tuues 12 punkti (+6). Võiduks sellest aga ei piisanud ja vastu tuli võtta 0:3 (23:25, 22:25, 20:25) kaotus. Juhkami tööandja on grupis 3 punktiga kolmas.

Vaata kõiki tulemusi ja tabeliseise.

Igast alagrupist pääseb edasi võitja, lisaks tagavad koha veerandfinaalis viie alagrupi kolm paremat teise koha võistkonda.

Naiste Meistrite liigas mängis Nette Peidi ja Anu Ennoki koduklubi Salo LP Viesti kolmapäeval Istanbuli Fenerbahcega ja sai kindla 0:3 (10:25, 16:25, 14:25) kaotuse. Ennok panustas 1 punkti, Peit vahetati teises geimis välja ja skoori ei avanud. Salo pole A-alagrupis veel suutnud võiduarvet avada ja on neljandal kohal.