Austrias Badenis toimuvatel U18 vanuseklassi rannavõrkpalli Euroopa meistrivõistlustel läbisid mõlemad Eesti paarid Rasmus Meius - Kaur Erik Kais ning Marily Lass - Eva Liisa Kuivonen edukalt alagrupiturniiri ja esimese ringi ning pääsesid teise ringi ehk 16 parema sekka. Lassi - Kuivoneni teekond sai sellega otsa, Meius - Kais jõudsid veerandfinaali, ent said seal kaotuse. Kokkuvõttes lõpetasid Eesti noormehed EMi 7. kohaga.

Meius-Kais kuulusid H-alagruppi koos Rootsi, Hispaania ja Moldova eakaaslastega. Avapäeval teenis Eesti duo ühe võidu, kui 2:0 (21:17, 21:12) alistati Moldova paar Adrian Cecoi - Maxim Romanov. Ülejäänud kaks alagrupimängu pidasid meie noormehed reedel. Esmalt kaotati 0:2 (18:21, 19:21) hispaanlastele Alejandro Yuste - Antonio Saucedole ning seejärel jäädi samuti 0:2 (17:21, 21:23) alla rootslastele Hugo Morency - Kasper Benjaminssonile. Alagrupis sai Eesti duo teise koha, mis viis nad esimesse ringi. Mängiti kaheksas alagrupis, edasi pääsesid iga grupi kolm esimest.

Esimeses ringis kohtusid Meius - Kais laupäeval Horvaatia duoga Luka Jovović - Fran Kuljanac ning said 2:0 (21:5, 21:16) võidu. Sellega tagati koht teises ringis ehk 16 parema seas. 16 parema seas saadi 2:1 (21:19, 16:21, 15:12) jagu Valgevene paarist Mikita Kanavalau - Yauheni Kotaust ja jõudi veerandfinaali. Veerandfinaalis kohtuti Saksamaa paariga Leon Meier - Lui Wüst ja saadi 0:2 (12:21, 19:21) kaotus. Pühapäeval jätkasid Eesti noormehed kohamänguga Iisraeli paari Tomer Hadar - River Day vastu ning pidid vastu võtma 0:2 (19:21, 20:22) kaotuse.

Viimases mängus võitles Eesti duo 7. koha nimel austerlaste Noel Krassnigi - Matthias Glatziga ja sai 2:1 (11:21, 23:21, 16:14) võidu. Seega lõpetasid Kais - Meius EMi 7. kohaga.

Kõiki tulemusi näeb SIIT.

Lass ja Kuivonen kuulusid B-alagruppi koos Venemaa, Šveitsi ja Horvaatia paaridega. Turniiri esimesel päeval said meie neiud kaks kaotust. Esmalt jäädi 0:2 (21:23, 14:21) alla šveitslannadele Annik Stähli - Michaela Nussbaumerile ning seejärel kaotati samuti 0:2 (15:21, 13:21) Venemaa paarile Maria Botšarova - Elizaveta Gubina. Viimase alagrupimängu võitsid eestlannad Horvaatia duo Lara Matusina - Petra Dugandžici vastu 2:0 (21:16, 21:11). Alagrupis said Lass - Kuivonen kolmanda koha ja jõudsid samuti avaringi. Mängiti kaheksas alagrupis, edasi pääsesid iga grupi kolm esimest.

Esimeses ringis mindi vastamisi Sloveenia paariga Taja Lapajne - Zala Spoljaric ja ligi tund kestnud mängu suutsid eestlannad võita 2:1 (25:23, 17:21, 15:10). Nii tagati pääs teise ringi ehk 16 parema sekka. Seal oli vastaseks Läti duo Anete Naimike - Varvara Brailko, kes võtsid Eesti paari üle 2:0 (21:13, 21:13) võidu ja Eesti paari teekond sai sellega ka läbi.

Kõiki tulemusi näeb SIIT.

Turniiri eel:

Meiuse ja Kaisi treener Asko Esna rääkis turniiri eel, et ettevalmistuses sai kõik vajalik tehtud. "Mängisime nädalavahetusel veel Rakveres Sportland Cupil ja saime sealt viimast infot ses osas, mida võiks paremini teha. Proovisime neid asju ka järgmises trennis ja loodan, et suudame need ka mängupilti edasi kanda," rääkis Esna. "Suuri ootusi ma poistele ei pane, kõige olulisem on mängida nii-öelda oma mängu, millega ise rahule saame jääda. Ja kui siis vastane on ikkagi parem, oleme me endast kõik andnud ja kahetsust pole. Ettevalmistuses saime kõik planeeritu tehtud, hiljuti Kesk-Euroopa Võrkpalliassotsiatsiooni turniiril mängisid poisid ilusti ja läheme EMile hea tunde pealt," lisas Esna.

Lassi ja Kuivoneni juhendav Laos Lukas tõdes, et peaks turniiril iga saadud võitu boonuseks. "Tahame mängida nii hästi kui suudame, arvestades kõiki asjaolusid. Eelkõige pean silmas seda, et ettevalmistusaeg on olnud ülilühike, saalihooaeg sai alles läbi ja alla kuu aja oleme saanud koos teha trenni. Teine mure on see, et mõlemad tüdrukud on vähemal või suuremal määral olnud vigastustega hädas ja oleme ettevaatlikut teinud trenne, et mitte liiga teha," rääkis treener. "Seetõttu on raske suuri sihte seada. Aga seis on selline ja püüame mõne võidu saada, iga võit on meie jaoks suur kordaminek ja boonus," ütles Lukas.

Kommenteeri uudist

Meius - Kais said U18 EMil 7. koha, Lass - Kuivonen lõpetasid 16 parema seas