Venemaal Kaasanis toimunud rannavõrkpalli U18 vanuseklassi Ida-Euroopa Võrkpalliassotsiatsiooni (EEVZA) meistrivõistlused tõid Eestile kaks medalit. Hõbedased autasud teenisid Rasmus Meius - Kaur Erik Kais, pronksmedalid said kaela Rauno Haidla - Karmo Saviauk.

Kais - Meius alistasid esimeses alagrupimängus reedel Venemaa duo Bezumentov - Dejevi 2:0 (21:7, 21:14). Laupäeval peeti teine alagrupimäng ja see kaotati teisele Venemaa paarile Osipov - Vasylenko 0:2 (15:21, 12:21). Alagrupis saadi teine koht ning tagati koht veerandfinaalis. Seal saadi loobumisvõit ja pääseti poolfinaali.

Haidla - Saviauk võitsid oma alagrupis kaks mängu, esmalt oldi venelastest Movchan - Khvostikov üle 2:0 (21:13, 21:10), seejärel võideti Läti duo Namikis - Jankovskis samuti 2:0 (21:17, 21:17). Alagrupis said eestlased seega esikoha ning edenesid otse poolfinaali.

Pühapäevases poolfinaalis läksid Eesti paarid omavahel vastamisi ja 2:0 (21:15, 21:17) võidu võtsid Meius - Kais, pääsedes seega finaali. Seal jäädi tulemusega 0:2 (19:21, 18:21) alla Venemaa paarile Osipov - Vasylenkole. Meius - Kais teenisid seega hõbemedalid.

Medalid said kaela ka Haidla - Saviauk, kes võitsid pronksimatšis 2:0 (21:13, 21:13) Bezumentov - Dejevi ning pälvisid seega pronksmedalid.

Neidudest esindasid Eestit Elina Lebedeva - Karolina Tšuhnenkova. Nemad pidasid kaks alagrupikohtumist ja kaotasid mõlemad 0:2 ning jäid alagrupis kolmandaks. Veerandfinaalis jäi meie duo 0:2 (8:21, 12:21) alla Venemaa paarile Salmanova - Ryaznova.

EEVZA etapi tulemusi näeb SIIT.

Turniiri eel:

Noormeeste treeneriks on Asko Esna. Eelmisel nädalal olid mõlemad paarid Pärnus laagris ja viimane trenn tehti kolmapäeval Tallinnas. "Ütleme nii, et eilse trenni pilt oli päris hea, võrreldes Pärnuga. Eks vaatame, kes meile vastu tulevad ja siis saab ka mingi konkreetsema plaani teha. Hetkeseisuga arvan, et kui mõlemad paarid kaheksa hulka tuleksid, siis sellega võiks rahule jääda," sõnas Esna.

Neidudest esindavad Eestit Elina Lebedeva - Karolina Tšuhnenkova. Neist Tšuhnenkova osales hiljutisel U20 EMil, kus tema paariliseks oli Eva Liisa Kuivonen. Lebedeva kuulub alles U16 vanuseklassi ning tema jaoks on EEVZA turniir esimeseks suureks rahvusvaheliseks võistluseks. Lebedeva ja Tšuhnenkova lähevad seega esimest ühist kõrgel tasemel mängukogemust saama. Neidude treeneriks on Aleksandr Tšuhnenkov.

Kommenteeri uudist

Meius - Kais võitsid EEVZA meistrivõistlustel hõbemedalid, Haidla - Saviauk tulid pronksile