04.03.202020:30
Saaremaa mängus Milanoga. Foto: Robin Ristmäe

Saaremaa Võrkpalliklubi pidas CEV Challenge Cupi veerandfinaali avamängu tugeva Itaalia klubi Milano Powervolley vastu ning pidi kodusaalis 1400 pealtvaataja silme all tunnistama vastase 3:0 (25:21, 25:18, 25:23) paremust. Homme kell 18.00 toimub Kuressaares ka teine veerandfinaalmäng.

Mäng oli algusest lõpuni Milano meeskonna kontrolli all, ent Saaremaa võitles iga palli eest, just nii nagu peatreener Ioannis Kalmazidis oli enne mängu lubanud. Geimides püsiti kuni keskpaigani punkt-punktis, ent siis läks Milano oma teed. Geimivõidule jõuti kõige lähemale kolmandas geimis, kui Keith Pupart tõi Saaremaa veel punkti kaugusele 23:24, ent vastaste liider Nimir Abdel-Aziz lõpetas siiski geimi ja kogu kohtumise Itaalia klubi kasuks.

Hetkel maailma ühes tugevamas liigas viiendat kohta hoidva Milano rünnakuid vedas Eesti võrkpallisõpradele Hollandi koondisest hästi tuttav diagonaalründaja Nimir Abdel-Aziz, kes tõi 18 punkti (+15). Serblane Nemanja Petric panustas 13 (+6) ja prantslane Trevor Clevenot 12 (+5) punkti. Saaremaa resultatiivseim oli Daniel Maciel 16 punktiga (+11), Javier Jimenez lisas 11 silma (+4) ning Keith Pupart 7 punkti (+6). Saaremaa vastuvõtt oli 41%, rünnak 40%, blokipunkte saadi 8 ja servil löödi 4 ässa (eksiti 10 pallingul). Milano vastuvõtt oli 47%, rünnakuid lahendati 57-protsendiliselt, blokipunkte teeniti 4, servipunkte 8 (vigu tehti servil 13).

Saaremaa nurgaründaja Keith Pupart tõdes, et tasemevahe oli olemas, ent endast anti kõik. "Üllatusi siin küll ei olnud, meil olid ju videod olemas ja teadsime, mis sealt tulema hakkab. Ja arvan, et me ei mänginud kokkuvõttes halvasti, lihtsalt lõpuks tuli tasemevahe välja, midagi teha ei ole. Hakkasin ise ka mõtlema, et kus meil siis juurde on panna? Oli ju teada, et vastuvõtul hakkame olema pinge all, see on täiesti loomulik nende servide juures, mis sealt teiselt poolt tuleb. Siin koduliigas ükski võistkond ei löö ligilähedale ka sellist servi. Teadsime, et on tippklassi võistkond vastas, üritasime minna mängima nii nagu oskame ja võidelda nii palju kui võimelised oleme ja tulemus on see, mis ta praegu on," rääkis Pupart ja kinnitas, et kogenud mängijana naudib ta tugevate vastaste vastu tegutsemist täiel rinnal. "Kindlasti ma naudin selliseid mänge, iga päev selliste mängijate vastu mängida ei saa. Mina mängisin mõne vastu koondise ajal - sai Serbia vastu mängitud ja Hollandi vastu, aga klubitasandil mina naudin iga hetke siin platsil praegu."

Homses korduskohtumises loodab saarlane geimivõiduni jõuda. "Homsest rääkides, siis usun, et see kolm geimi meid täitsa ära ei tapnud, tuleme kindlasti jälle võitlema ja jätame kõik siia väljakule, mis jätta on. Arvan, et eesmärgiks võiks olla esialgu see geimivõit kuidagimoodi kätte saada. See on kuradima keeruline, aga kui me suudame nö mägumeeste punktideni välja vedada - 20 pluss, siis mõni õnnelik puude meile ja siis on võimalik. Nad on ka ikkagi inimesed, mitte robotid," lisas Pupart. 

Vastasmeeskonna peatreener Roberto Piazza tunnustas alustuseks Saaremaa fänniarmeed: "Atmosfäär oli imeline, just nagu Poolas! Ausalt öeldes on Eestis alati olnud hea atmosfäär, kui mina siin käinud olen."

"Ma arvan, et vahe pole kindlasti nii suur, nagu skoor näitas. Olen tegelikult natuke pettunud viimases pallivahetuses, sest kohtunik andis meile punkti, kuigi pall läks tegelikult Nimiri (Nimir Abdel-Aziz) põlvest välja. Aga okei, mis ma oskan öelda. Kolmandas geimis kaotasime kolm-neli rumalat punkti, aga peame arvestama, et meil on hetkel Itaalias teistsugune olukord (seoses mängupausiga). Seega oli tänane ka meile uueks kogemuseks. Olen tulemuse üle õnnelik," rääkis Piazza.

"Saaremaa on hea meeskond. Tean saarlaste peatreenerit Ioannis Kalmazidist viie aasta tagant, kui ta võitis PAOK-iga Kreeka liiga. Me peame mängima täiega, mängud Saaremaaga pole sellised, mida saab vabalt võtta," lisas Milano juhendaja. 

Koroonaviiruse puhangu tõttu jäeti eelmisel nädalal Itaalias toimuma pidanud seeria avamäng ära ja klubid leppisid kokku, et mõlemad kohtumised toimuvad Kuerssaares.

Kommenteeri uudist

Milanole korraliku võitluse pakkunud Saaremaa kaotas veerandfinaali avavaatuse