04.10.201310:02


Rikberg: Soov oli väärtustada kõiki hooajal peetavaid mänge. Pärast kümne Schenkeri liiga meeskonna kaheringilist turniiri algavad vahemängud, mille põhjal kujuneb asetus play off mängudeks. Väljalangemismängudele pääseb kaheksa paremat – esimene mängib kaheksandaga, teine seitsmendaga jne. Üheksanda ja kümnenda jaoks on võistlus läbi. Põhiturniiri võitja saab õiguse korraldada finaalturniir, aga seda juhul, kui jõuab ise nelja parema hulka. Schenkeri liiga tulemusi arvestades pannakse paika ka asetus Eesti meistrivõistlusteks. Arvestatud on noortevõistluste toimumisaegadega, samuti jaanuaris peetava MM-i valikturniiriga.


Kas jõuvahekorrad Schenkeri liigas on palju muutunud?

Rikberg: Eelmine hooaeg ebaõnnestus Tartu meeskonnal. Tänaseks on tartlased muutunud palju stabiilsemaks ja üheks peafavoriidiks. Argo Meresaar tuli Selverist, Andres Toobal on teine võrdväärne sidemängija lätlase Artis Caicsi kõrval, Kristo Kollo tuli tagasi rannavõrkpalli juurest, Karl Jaani Võrust... Tagasi tulid peaaegu kõik, kes Tartu eest mänginud, lahkujaid on vähe.

Selver on eelmiste aastatega võrreldes märgatavalt noorem. Neli tugevamat mängijat on kaotatud – Argo Meresaar, Martti Juhkami, Andri Aganits, Asko Esna. Noort meistermeeskonda üritab tugevdada 24-aastane Dmitri Tucov Moldovast.

Jälle on kaardil Rakvere, ühtlaselt komplekteeritud ja täiesti reaalne medalinõudleja. Tugevduseks värvati kaks meest Moldovast, tagasi on mõned Rakverest pärit mängijaid. Kontrollmängudes on nad päris hea mulje jätnud.

Pärnu meeskond on üks nendest, kelle kohta ei ole kerge öelda, kas see on tugevam või nõrgem kui eelmisel hooajal. Muutusi pole palju, aga läinud on väga hea sidemängija Olivier Faucher – pool meeskonda. Kas uus pikk sidemängija Luca Čubrilo (204 cm -toim.) Serbiast suudab kanadalast vääriliselt asendama? Ei tea. Uus serblasest diagonaal Darko Filipaš tundub veel rabe olevat. Aga kui sidemängija ennast õigustab, on tegemist väga tugeva meeskonnaga.

Jokkeri teema on Võru VK, mida tugevdati Eesti noortekoondise mängijatega. Taoline ühisprojekt on ülemaailmselt praktiseeritav, noored saavad korraliku karastuse. Loodan, et õnnestub ka meie võrkpalliliidu ja Võru klubi koostöö.

TTÜ meeskonnal ootab vastust küsimus, kas Deniss Sintovi lahkumisega Rakverre jäid nad paljust ilma. Kui Jaanus Nõmmsalu niisama kasulikult nagu eelmise hooaja lõpus mängida suudab, on meeskond sama tugev.

Enam-vähem võrdseid Eesti meeskondi on Schenkeri liigas viis, autasaideriks eeldatavasti Võru. Usun, et noored hakkavad paremini mängima hooaja teises pooles.


Naistest

Rikberg: Eesti meistrivõistlustel on üks suurtest favoriitidest Kohila naiskond, võttes Viljandist üle nii treeneri kui mängijaid ning lisas noored. Kui Peeter Vahtra suudab nad mängima panna, saab Kohilast tugev tiitlipretendent. Üle aegade on nüüd oodata tasavägisust. Kindlasti tahavad esikohakonkurentsis olla Võru ja Tartu. Audentes, mida treenib samuti Vahtra, tuleb välja paremate noortega. Huvitav, kumma pingi peal hakkab istuma Vahtra, kui vastamisi lähevad Kohila ja Audentes? Ka sel hooajal ei tee kaasa Pärnu naiskond, panustades ilmselt meestele. Mehed lähevad eurosarja, mehed toovad saali publiku. See on strateegiline otsus: milleks teha mõlemat poolikult. Üle hulga aja on eurosarjas taas kaks Eesti meeskonda. Naiste meistriliigasse tuli Kohila VK näol uus klubi, oma väljund on nooreneval koondnaiskonnal. Peaasi, et võistkondade arv enam-vähem sama püsib. Tallinna esindavad TTÜ ja Tallinna Ülikooli naiskond. Midagi väga hullu pole. Kes väga tahab, saab ikka mängida.


Kommenteeri uudist

Hooaeg 2013/2014: vaade seestpoolt