15.12.201913:40
Tartu Ülikool/Bigbank (Foto: skduo)

Tänane naiste Balti liiga võistluspäev pakkus Eesti naiskondadele võidurõõmu, kui edukad olid mõlemad väljakul käinud võistkonnad. TalTech/Tradehouse jätkab tabelis esikohal, Tartu Ülikool/Bigbank tõusis teiseks.

Tartu Ülikool/Bigbank teenis sarnaselt põhiturniiri esimesele ringile Jelgava/LLU üle 3:0 võidu, loovutades täna Läti võistkonnale 20, 26 ja 14 punktiIngris Suvi panustas koduvõistkonna võitu 17, Kadi Kalm 11 ja Renate Pikk samuti 11 punkti. Tartlannad tegid 41-protsendilise efektiivsuse juures rünankul vaid kolm omaviga, lisaks lõppesid kuus rünnakut vastase blokis. Lätlannade rünnakuefektiivsus oli 34%, omavigu tehti 12 ja blokki löödi 7 rünnakut.

Tabeliliider TalTech/Tradehouse loovutas Lätis kohalikule Daugavpilsi VK miLATssile geimi, kuid ülejäänud kolmes geimis oldi võõrustajatest paremad. Oktoobris kodusaalis peetud mängus miLATssist 3:0 resultaadiga parem olnud TalTechile läks täna kirja 3:1 (25, -21, 10, 18) võit. Kohtumise statistika kättesaadav ei ole.

Esikohal jätkav TalTech/Tradehouse on kümne mänguga saavutanud 28 punkti. Kolmandalt kohalt teiseks tõusnud Tartu Ülikool/Bigbank ja kolmandaks langenud Riia Võrkpallikool on teeninud võrdselt 21 punkti. Tartu esindus on sarnaselt TalTechile pidanud kümme, Riia võistkond 9 mängu. Audentese SG/Noortekoondis on kuue punktiga kaheksas. Naiste Balti liiga jätkub pärast jõulupühasid jaanuaris.

Naiste Balti liiga ajakava ja tulemused on nähtavad SIIN ning turniiritabel SIIN