08.07.202019:35

  Juuni lõpunädalal Säreveres toimunud SK Tatsi võrkpallilaagris osalenud Narva lapsed õppisid lisaks võrkpalliteadmistele ka eesti keelt ja said laagrist endale palju uusi sõpru.

  Eesti Võrkpalli Liidu, Integratsiooni Sihtasutuse ja Kultuuriministeeriumi poolt korraldatud ühises võrkpallilaagris Türi lähistel Säreveres osalesid ka treenerite Viktoria Prussakova ja Galina Alfjorova tüdrukud ning Aleksei Bogdanovi poisid.

  Laagri korraldaja, SK Tatsi juhi Raigo Tatriku sõnul möödus laager sõbralikus ja teineteist toetavas meeleolus. "Tõeliselt äge oli, vene emakeelega lapsed said selgeks eestikeelse võrkpalliterminoloogia ja õhtustel üritustel said ka eestlased mõne venekeelse sõna selgeks," muheles Tatrik ning lisas, et laagri õnnestumisele aitasid kaasa ka ilus ilm ja professionaalsed treenerid.

  Narva lapsi juhendanud Keila Võrkpallikooli peatreener Jüri Rumm kiitis Ida-Virumaa laste suhtumist treeningutesse ja nende arengut. "Väga tublid ja vinged lapsed, õhtuti toimunud segaturniiridel lõid kõik julgelt kaasa ning usun, et ka nende eestikeelne sõnavara arenes selle laagri jooksul märgatavalt," ütles Rumm.

  Narva spordikooli treeneri Viktoria Prussakova sõnul jäid nad laagris toimunud spordi- ja kultuuriprogrammiga väga rahule. "Ärasõidupäeval osad tüdrukud lausa nutsid, et peavad koju minema," ütles kogenud juhendaja Prussakova ja ei olnud kiidusõnadega kitsi ka laagri korraldajate suunas. "Saime treenida, ujuda, õhtuti olid diskoteegid ja erinevad kultuuriprogrammid, lapsed sõbrunesid omavahel ruttu," jagas Prussakova oma tundeid ning tunnistas, et ka treenerid said oma kolleegidelt juurde uusi treeningnippe ja harjutusvara.

  "Loodetavasti muutuvad sellised laagrid tulevikus traditsiooniks, sest meie lapsed naasevad siit koju ainult positiivsete muljetega," ütles ta.

   

  Kommenteeri uudist

  Narva lapsed õppisid Säreveres võrkpalli mängides eesti keelt